Jump to content
Българският форум за музиканти

Хъмбъкер


PRIMO

Recommended Posts

Имам washburn X10, за който не мога да намеря никаква информация какъв точно му е хъмбъкера (китарката е SSH) и не съм много доволен от звука който вади,като се има предвид че кубето ми е Randall 30W и имам дистер death metal на digitech.

 

Ето малко инфо за китарката :

 

Washburn X10

 

Повече не мога да намеря.

 

Та...чел съм тука за Dimarzio и прочее адаптори,можете ли да ме упътите, струва ли си да сменям хъмбъкера?

 

Грифа е много удобен и като цяло съм се привързал към китарката, не ми се ще да я продавам с мечти за евтини джаксъни...

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено ралика ще има, макар и не такава, каквато би имало ако адаптера се сложи на скъпа китара от качествена дървесина

ако знаеш какъв звук търсиш, можеш да го смениш - лично аз ти препоръчвам нещо от рода на дънкан Джи Би, а може и нещо по-слабо :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако може някакъв по-конкретен модел, директно да го пиша на гугъла и да го разглеждам :metalist:

 

Търся тежък звук, защото като прасна

 

-----

-----

-----

--2---

--2--

--0--

 

мисля,че е МИ,ама да не се излагам,та така де - ефектът не е на разбиващия залата акорд,не е тая мощ която искам да излиза от него :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами хъмбъкърът до колкото знам е WB630, но повече не знам. :metalist: А и китарата е доста евтина, нова струва 150$, поне според това, което виждам из нета, а както знаем, има и само адаптори, дето струват по толкова :Р Та какъвто и марков адаптор да сложиш, все ще е по-добре от този, който ти е в момента. Само зависи какъв звук търсиш - от там зависи и какъв точно би избрал за смяна :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж сега, тоя мощния акорд дето разтриса залата е въпрос на настройки. щом не можеш да постигнеш задоволителен звук с този адаптер, няма да успееш и с онзи

щото вервай ми гледал съм хора с такива китарчици да вадят зверски тон

така че първо потърси причината за кофти звученето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами например китарите на старо зло ми харесва как звучат ( starozlo.com ), а доколкото знам дори и да ти е HH китарата пак свириш или с тоя на нека, или с тоя на бриджа.

 

свирил съм в репетиционна на няколко различни усилвателя, марки не знам, само че бяха високи колкото мене,т.е. бая мощни и пак не бях доволен от звука. Не съм и толкова некадърен че да не мога да си хвана позициите :metalist:

 

дистера ми харесва слушал съм му семплите и не мога да докарам звученето на семплите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прочети добре, това което ти написах - вървял съм го тоя път, още го вървя. всеки го върви - никога няма идеален тон

ще земеш димарзио - ок. пак няма да ти харесва

събери се с някой, който поназнайва от звук, дай на него да се опита да ти нагласи блендата

отстрани по-лесно се чува. когато свириш е субективно

 

едно време дрънчах с един скуаер - е мамицата му мръсна като си спомня колко адаптера смених и колко въртях ми става лошо :curse: накрая го продадох. пича, който го купи го боцна в един лариос и в един метал зон и се хванах за главата къв саунд изкара

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мм пробвал съм да отнема басите от дистера да ги дам от усилвателя и т.н. и т.н. ... Явно има дълъг път да се върви...мерси все пак за отзивчивостта :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дамз..настройките са му майката,ама тря да си поиграеш повечко - 2-3 мес...

и аз иам Дет Метъл - ама свиря с МТ2...

иначе и Дет Метъла става за късане на глави...съдейки по въпросния ефект ти трябва по-мощен адаптер..

аз си купих Сиймър Дънкън SH13 и съм страаааашно доволен - ако можеш да се бръкнеш 191 лв зимай и слагай!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега - Всяка китара си има "характер" на тона(атака, състейн, честотна характеристика, характерни хармониции). Колкото и адаптери да смениш, определено ще забележиш разлика главно в честотната характеристика, по-малко в атаката, и може би състейна(продължителността на тона) понякога). Характеристиките на звука, обаче, си остават същите, и с който и да е адаптер, китарата ти пак ще си звучи като твоята китара. Ако ти харесва, слагай, ако не ти харесва, сменяй китарата, или си вземи още една, по-подходяща.

 

Относно DeathMetal - този ефект прави ужасно силни изкривявания, стария модел на дод нямаше дори корекция на гейна - той винаги си беше на макс, при новия не знам как е.

В общи линии, не съм останал с особено добро впечатление от този ефект, понеже компресира звука много, и го лишава от динамика(разлика между силно и слабо).

 

Това е проблем дори при БОСС MT-2, та за дет метъла да не говорим.

 

С този ефект едва ли ще успееш да постигнеш динамиката, плътността и прозрачността на звука, които чуваш в албумите на любимите ти групи, било то и с китара за $3000.

 

Голяма част от групите са записвали с хубави лампови усилватели за по няколко хиляди, включени в кабинети със специализирани китарни говорители, записани със скъпи микрофони, и минали през качествени пултове, на които работят богове в правенето на китарен звук.

 

Не може да се постигне това нещо със апаратура за $200, поне за сега.

Моят съвет е да наблегнеш на свиренето, и то с педал, или ефект, който има малко кривоч. Ако тръгнеш да ставаш добър китарист, хубавите усилватели и китари ще дойдат с времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.