Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за Stagg Les Poul


M.Jackson

Recommended Posts

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако се търси Les Paul-тип китара, според мен задължително трябва да е със

set-neck а не с bolt-on, както повечето LP копия.

В РФ съм виждал китари Vintage тип LP и SG, които бяха доста близо до оригинала като конструкция, но като звук трябва да се пробват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ставаш и отиваш до магазина. Пробваш китарата. Ако ти хареса вземаш. Тука няма да чуеш добра приказка за СТАГГ. Аз свиря със стагг(ПРС копието) и съм много доволен ,2 год. почти я ползвам и не е мръднала... Стаг имат доста добри неща на достъпни цени

 

поздрави!!!

Редактирано от AFTER-THE-RAIN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето във Фактор бях гледал едни DeArmond, мисля че горе-долу биваха, но не съм ходил от много време и не знам дали продават такива все още.

Един приятел има Лес Пол DeArmond и съм свирил бая с нея, обаче въобще не ми харесва. Малко калпаво е направена и струнника долу е отвратителен,а и адаптерите са гадни. Не бих си взел такава никога. В момента един приятел остави за ден-два един Епи Лес Пол и ебаси разликата. Тая китара е нечовешки яка, даже се чудя как да не му я върна :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

са се сетих че в jazz шопа има един черен леспол втора ръка -дори пише че е гибсън за 300-350 кинта май, бил курейски или нешо такова но се пак бил гибсън

 

аз не съм го пробвал и дори не сум убеден че е наистина гибсън но се пак го виж

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей така бе, човек, ще ни докараш инфаркти на всичките, гибсън за 350 лева, сега няма да мога да работя до края на деня. :happy: Някой чекнал ли го е това? :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си харесъл една имитациика от Encore ама не знам дали си струва главоболието да я внасям от Англия.Парите са си точно като за мене-100 евро :happy: .

Аз бех си я взел и след време бих я моднал с по-яки адаптори, но все пак вие какво мислите ето ви и линк за да я видите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гибсън за 300-350 кинта май, бил курейски или нешо такова но се пак бил гибсън

щом е курейски не ми се мисли в коя държава е правен :happy:

 

иначе по темата - читава китара под 1000лв няма да намериш, така че или вземи възможно най-евтиното (стаг определено е това, но да знаеш, че е пълна пръчка) или събирай пари и вземи нещо готино (за около 1000лв може да си вземеш Епифон Лес Пол Студио - определено супер китара).

 

ами това е

 

поздрави

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.musik-service.de/spade-guitars-cnt1735en.aspx

 

ето един линк с китари Spade. Имат още по-добри оферти...ЛесПол имитации в пакети за начинаещи (барабар с кубе) от 129 Евро :happy:

 

Бах, къде живеем ние бре...тук що няма такива....

Редактирано от alexthegreat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и по-добре. Китара не означава непременно оцветено и лакирано дърво със струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за много съвети. Но в крайна сметка се обърках напълно. Лошото е че аз свиря от скоро и това ще е първата ми Е-китара .. и дори да я пробвам не знам какво трябва да чуя :wall: ..

А в малкия цум човека е голям пич.. ама май като видя че не разбирам... и ми обясняваше за всяка китара че е супер. И затова мисля да разгледам и другите магазини.. да видя кой какво ще ми предложи. Страх ме е да не си хвърля парите на вятъра и после да съжалявам. То е ясно че с тая китара няма да свиря цял живот.. ама поне 2 години да издържи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никога няма да си доволен от първата си китара

първо защото ще бъде до 300лв

второ ще ти омръзне

трето винаги ще си мислиш че е трябвало друга да си земеш

 

 

 

а относно оригиналния гибсън за 350лв е абсолютно сигурна информация

ама ме е срам да отида и да кажа "може ли да пробвам оня гибсън за 350лв"

някво срамно е :blink:

 

 

както казва един мой приятел "важното е да се свири"

Редактирано от SHARO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.