Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за Stagg Les Poul


M.Jackson

Recommended Posts

Здравейте.. никой не ме познава от тук. На крато ще кажа че свиря от скоро на акостична китара. Мисля да си взема скоро Стаг Лес Поул. Понеже нямам пари за Гибсон. Какво мислите за китарата ? Ще збъркам ли ? Аз се кефя като цяло на Queen.. Slash .. Kiss .. и доста други де. Просто ще съм благодарен на всякакви съвети.

За другата техника как да постъпя ? Втора рака ли да търся или да събирам пари ? Процесор и другите джаджи. Това ще ми е първата е-китара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 33
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

специално стаговете тип лес пол - вземи каквото да е друго, само тях недей

ако държиш лес пол......пробвай епифон ама не знам колко пари ти се дават

има едни ямахи тип лес пол - АЕС серията - не са лоши

само стаг недей

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

silvertone имат също лес поли коит са малко по евтини от епифон и малко по скъпи от стаг ( по-добри са от стага ама са бая по слаби от епифона)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм свирил няколко пъти.Тези китари са направени от някакви много странни неща.Колкото до звука,свирят някак ама саунда няма прилика с ЛП.Това е просто е китара с посредствени хъмбъкъри(склонни към микрофонии)

 

Моя съвет е по възможност да се потърси нещо друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имаше едни LesPaul тип китари марка Vintage в xxxx. Ако имате впечатления, казвайте. На мен ми се видяха доста успешни на пръв поглед.

 

Все пак е похвално, че Майкъл Джексън иска да свири на Лес Пол:).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Много на всички. Определено ме разобедихте. Ще отида в xxxx да видя какво ще ми предложат. Малко съм разочарован защото много искам да свиря на Лес Поул. Но повече от 400 лв мисля да не давам за първа е-китара. Някой ако има какво да каже още по темата ще съм му благодарен.

Дали има вероятност да изпадне гибсон втора рака ? Предполагам трудно ? А и сигорно ще струва доста повече от 400 лв ?

 

За Evtim Djerekarov.. Батка Джако е Най-големия :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако питаш мен по-скоро се оглеждай за някой ЛесПолоид на старо...добри имитацийки излизат понякога на оферта за по 350-400 лв. ...ама за епифонче на тая цена дори и на старо забрави...няма чак такива луди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, де, някой все пак свирил ли е на такъв стаг, та дава толкова компетентни мнения?

Да аз съм свирил и все още свиря на такъв Стаг . Мене китарта лично много ми харесва и си вади доста сносен и хубав звук :) Най добре отиди и пробвай сам дали ще ти хареса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве каквото и да се залъгваме успешна иматиця на Лес Пол не може да се направи...нито като удобство апак като звук да не става и въпрос...щом се кефиш на китари с такава форма вземи си ама не очакваи кой знае какво от нея...за тези пари всичките са еднакви и като изработка и като звучене надлаи ще намериш фрапираща разлика в ценовия клас от 350-430 лв...говоря за новите..провери за Factor New Line това е маркат имат модел Лес Пол който не е лош ама не е и добър средна работа.. икакто всички други евтини имаации на този модел ще ти надуе главата от микрофонии...айде успех..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навремето във Фактор бях гледал едни DeArmond, мисля че горе-долу биваха, но не съм ходил от много време и не знам дали продават такива все още.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хехе, нов гибсън е 3000 лв :P а колкото по-стар става, толкова по-скъп е :metalist:

Де да беше толкова! :metalist:

 

 

Аз съм пробвал т'ва нЯщо - т.н. Stagg Les Paul. Като за скромните 350 лв. - за играчка става, ама не и повече. Ако иска да я зима пича - няма да му е последната китара. Но според мен до 400 лв, може да се намери нещо по-добро - дори и на старо. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.