Jump to content
Българският форум за музиканти

Дайте идея за нов синт


moony_bg

Recommended Posts

Навил съм се да си купувам синтезатор.Имам 17 годишен кийборд касио и вече не се трае.Той дори няма динамика!!!Модела е СТ-615 и ако искате да се посмеете на какво съм свирил 9 години в къщи прочетете кво се говори за него из мрежата.Та по темата искам предложения за наистина добри синтезатори (НЕ КИЙБОРД А СИНТЕЗАТОР).Много е важно да може много добре да докарва (ВАЖНО) звук на различни настройки на хамонд орган и клавишите да не са много дървени (ама да не са цели де, просто да се натискат по плавно и да са по тежички).Трябва да е добър и за сцена (свиря в рок група).За цената 800 лева ми е най най горната граница с много голям късмет.Освен това не е казано че ще си го купувам чисто нов.Еми тва е сега даваите предложения!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha EX-7 или Korg Trinity...

И двата имат великолепни Хамонд органи и много задълбочена възможност за детайлно редактиране...

При по-усърдно търсене предимно в чужбина има голям шанс да си намериш такива за около 800 лева...

Успех! :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nord Lead:)

 

edit:

сега видях,че говориш за 800лв...норда е доста по-скъп,но не е зле да го имаш като информация:godbless:успех!

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже Korg Trinity на каква цена може да се намери в България :think:

Редактирано от Neven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да каже Korg Trinity на каква цена може да се намери в България 

 

Доста е относително...

Тринити имат няколко разновидности...

Тринити (или т.нар. чисто Тринити)

Тринити "+" - с интегриран соло борд на Корг Професи

Тринити V3 с итегриран соло борд на Корг Професи и Z1 борд

Отделно в зависимост от броя клавиши са отново Тринити, Тринити Про и Тринити Про Хикс със съответно 61, 76, и 88 клавиша...

Има и модели с възможност за четене на семпли и модели които са с интегриран 4 пистов хард диск рекордер и т.н.

Това са все опции които се закупуват допълнително...

Само да отбележа че моделът е в производство от 1995 година и е спрян с появата на Тритон...

Според мен тук в България т.нар. чисто Тринити без допълнително инсталирани бордове и модули и с 61 клавиша би трябвало да върви на втора ръка между 1000 и 1500 лева в зависимост от състоянието му...

Лично аз не знам обаче някой да продава...

За повече инфо относно Корг Тринити ти препоръчвам този сайт...

 

http://www.korgforums.com/forum/phpBB2/vie...e15347c26879f36

 

Успех... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм благодарен за предложенията и вече мисля че ще се спра на EX7.Ако някой е свирил на такъв нека да напише нещичко за него и ако някои смята че има по добро предложение може да ме разубеждава.И не забравяйте че говоря за максимум 800 лв (може и по малко да струва- още по добре :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дани вече ме изпревари... :metalist:

 

Нямам щастието да притежавам такъв клавир но съм свирил доста пъти и на двете версии, EX 5 s 76 клавиша и EX 7 с 61 клавиша...

Страхотни са!!! Произведени са 1998 година но все-още са от изключителна класа!!!

Разликата между двата е в броя клавиши EX 7 освен това е моносемплер докато петицата е стерео и още седмицата няма VL синтез доколкото си спомням...

За повече инфо тук: http://www.yamahasynth.com/products/ex5/index.html

Препоръчвам ти да потърсиш и поразпиташ за познати или приятели в чужбина и най-вече Германия и Скандинавия...

Излизат много добри оферти на страхотни цени...

Корг Тринити също не е за подценяване!!!

Абе който и от двата ти попадне на удовлетворяваща те цена взимай без да мислиш... :metalist:

Тук в БГ също има шанс да се появи нещо...

С усърдно търсене ще успееш...

Желая ти много късмет... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Много благодаря аз още събирам пари ама след нова година сигурно ще съм събрал (голямо суровакане ше падне) :D Само после да ги опазя от изхарчване: ;):D Както и да е пак мерси на всички дето писаха тук ;) докато разглеждах предложенията доста обогатих знанията си за машините. :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих препоръчал (но не знам колко ще е на старо) XP-50 на ROLAND. Или пак на старо YAMAHA S-30. Това според мен са най-добрите за парите си НА СТАРО ;)!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги за да не отварем нова тема бих искл да попитам какво е мнението ви за Korg Pa80. В смисал, навил съм се и аз да си купя нова машинка и ми хареса това чудо но не мога да имам правилна преценка за нещо с което не съм работил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.