Jump to content
Българският форум за музиканти

Нещо "сухо"


Recommended Posts

Абе Росене, то аз вече съм ви хвалил парчетата с Фена. Ама я да те питам - как го вадиш тоя плътен звук? За ритъма става дума - дори като свириш отделни ноти звучат малко като акорди. Какви ефекти и какви стурни?

 

Иначе :cheers: Аз съм фен. И само да кажа - абе диста не е ли с малко повечко жужене отколкото трябва :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами откакто имам PODXT на Line6 свиря само с него.Използвам само един амп симулатор който се казва Lunatic и добавям съесем малко Tubescreamer на входа. В края на веригата е включена симулация на кабинет 4X12 Celestion и SM-57 пак от XT-то .Това е , няма нищо допълнително освен дилей на солата.Ползвам една и съща бленда и за солото и за ритъма.Може би ти се струва плътно щото ритъм китарите са дублирани в двата канала.Опитай да запишеш у вас някакъв ритъм като го дублираш в ляво и дясно ... ефекта е по плътно и обемно звучене ... а за жуженето ...... може би наистина го има ...ми трябва да седна да поработя върху това за да го изчистя ...може би малко игра с EQ де да знам :cheers: ааааа струните са 11-ки

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Якооо и аз мисля някой ден да се сдобия с такова чудовище :cheers:

Tubescreamer от процесора ли е, или от фена :D

А ритъм китарите как са дублирани - копи-пейст от един запис или са два отделни записа? (откакто разбрах че солото на Creeping Death било дублирано, НИЩО в тая насока не може да ме впечатли :D:cheers: )

 

П.П. Line 6-a Live версията ли имаш или обикновената?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задължително записани на два пъти , все едно двама свирият едновременно , иначе ефекта не е толкова силен , Tubescreamer-а е от ефекта като симулация , но мога да кажа че доста прилича на тоя на Ники , а за дублирането мистър Петручи е доста напред с материала . при него май почти всяка ритъм китара се дублира а ефекта ми е обикновенния , но имам отделно педалиера , така че става и за Live свирене :cheers:)

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С една дума - много здраво....продължавай в същия дух човече....и аз щях да постна нещо ама ме е срам ;)

Постни постни :P Няма да е по-смешно от играта ти на Call of Duty :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"suho"-то направо ме размаза, адски яко е направено и соунд-а е трепач мога да кажа само продължавай в същата насока, кефиш яко :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря за хубавите коментари , то едното парче е почти готово само чакам НикиФена да си изпее вокалчетата и все още се чудя дали аз да пея тоя припев или да бъде с женски глас .... или някой по кадърен от мен за тоя тип пеене щото аз определено не се считам за певец ... само да стане и го поствам да си кажете тежката дума :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебах ти палавото парче ;):angry:

много кефи.Това с двата вокала е много гот.

На мен ми хареса поне, гледам и на другите.Особенно веселата част много трошаща

:(;):(

Евентуално малко да видите барабанките едно притропване на друга каса в бързата част ще дойде на място.И по малко среди евентуално...

оффффф чувствам се неловко в такива моменти( като се правяна критика на по можещи от мен) ама ...

п.с.Не търсете женски вокал :) Може пъ и да стане беш ли маа му така си е добре според мен,но трябва да пробвате.аки ви сърби.

И двамата може те да пеете опреелено.

п.с.с.Едно пого завъртам на това нещо бедна ви е фантазията....за три коли да ударя и ставам като вятърна мелница

...а и може би по малко сола няма да навреди... може би.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодадаря , ще се вслушаме ... пък карайния резултат трябва да е добър надявам се ..... дано скоро да стане .... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.