Jump to content
Българският форум за музиканти

Help!


malkiat

Recommended Posts

Срам,не срам - реших да пиша! Сигурно мога да сам баща на всички ви,но много неща от новата музика не знам...Свирил сам много години,но около 1976 спрях.Тогава уредбите,че и китарите се правеха,ясно защо.Сега ме е ударила сачмата и от няколко месеца си стягам малко техника само за мен.вав кащи - просто за кеф..По принцип сам басист,но се спавяХ и с други инструменти.Взел сам си 5-струнен CAREER /копие JAZZ BASS/ и 65 ватово комбо MARSHALL.Oще ме дразнят 5-те струни и може да тарся смяна,но сега вапроса е друг.Купих от Америка и един EPIPHONE LES PAUL CUSTOM два педала - Marshall GUV 2 и Snarling dog blues bowl wah, но нямам кубе за нея.Искам да взема нещо ТUBE,40-60 вата,новичко или като ново,защото човек не знае дали няма да реши на дарти години да се изложи някога в някои клуб!!Вазможностите ми не са големи,особено след горните покупки /жена ми ще полудее..!!,нищо,че е оперна певица.../Искам да изкарам чист рокаджииски звук от 70-те години.....Даите акал и как да варжа педалите и всичко сварзано сас сегашната ВИСОКОТЕХНОЛОГИЧНА музика. Даже много терминология сега ми звучи като китаиски! Е-маила ми е:vmihailoff2001@yahoo.com

 

P.S.Познавам почти всички стари /но още живи/ звезди, и ако някои има интерес,мога да ви пусна снимки от онова време с бате Гошо,Вили Куция,Сашо Гривната,Борето Динев,Щурците,Личо Стонса,Насо бандарака и т.н. ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който може да помага - да помага.

Спорове от сорта кое къде колко струва не са за тук!

Човека пита нещо конкретно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата: от това,което се предлага тук,и имайки предвид съотношението цена/качество,АЗ(да се разбира лично мнение ) бих избрал или въпросния Fender Hot Rod Deluxe,или Randall RG50TC-E (този е малко по-евтин вариант - намира се за 1050лв във "Фактор").Лампови са и двете комбота.

 

Едит: Рафо,мно'о си бърз. :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо вах-а, после дисторшъна и след това кубето което ще вземеш(пробвай за сега с басовото). Аз мисля че за рокаджииски звук от 70те няма да ти е нужен допълнителен дисторшън като маршала, защото по принцип кубето би трябвало да се справи. Щом искаш лампа и да е по евтино хвани някой да ти направи - тук постоянно се говори (и се пускат записи) за правени усилватели и кубета с много здрав звук :) - дори и аз ползвам такъв усилвател (който сам си направих) и съм доста доволен от звука

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти сглобя един "Marshal Super 100 PA" за около месец.

Ако го направим само като стъпало ще е по лесно - и по евтино естествено

Скоро направихме една бройка и имаме лампи за още една.

За комбо е малко усукано, защото все пак това са си 100W лампа и не сме го правили в този вид - правихме само стъпало а пробната колона си беше колко мене висока.

Щом си от старата генерация значи знаеш звука на "Marshal Super 100 PA" - няма какво да обяснявам...

 

За да не се вреш у профила ми, и естествено ако се интересуваш ето ти мейл mickeysoft@mail.bg

 

По-здрави...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички които писаха! Все пак очаквам,ако някои тръгне да продава Тюб китарно комбо,в топ кондиция,40-60 вата,за предпочитане МАРШАЛ, аз съм насреща!!!А да правя глава,после колона - това го минах през 1972-75 год.!!!

Сега въпроса е друг: някои свирил ли е с ИБАНЕЗ ДВ 7 /уа педал/?? Предлагат ми замяна с моя Снарлинг дог. Не съм в час,а ми звучът доста еднакво.....По скоро мнение за надеждност.... е и престиж....Суета!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички които писаха! Все пак очаквам,ако някои тръгне да продава Тюб китарно комбо,в топ кондиция,40-60 вата,за предпочитане МАРШАЛ, аз съм насреща!!!А да правя глава,после колона - това го минах през 1972-75 год.!!!

Сега въпроса е друг: някои свирил ли е с ИБАНЕЗ ДВ 7 /уа педал/?? Предлагат ми замяна с моя Снарлинг дог. Не съм в час,а ми звучът доста еднакво.....По скоро мнение за надеждност.... е и престиж....Суета!!

имаш лично съобщение :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.