Jump to content
Българският форум за музиканти


Black Bird

Recommended Posts

Някой може ли да ми даде линк за директен даунлоуд на Cubase VST 5.x.x ?

Само да спомена, че data.bg въобще не го виждам. Същото важи за повечето БГ сървъри.

мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че не ги виждаш, значи ли, че можеш да сваляш от тях използвайки директен линк и просто не можеш сам да си намериш това което ти трябва? Или изобщо не можеш да сваляш от там? Ако е първото, ето това смятам, че ще ти свърши работа. Версията е 5.0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги виждам заради доставчика си на интернет. Повечето български фрий сървъри искат леффчета за трафик, а на моите доставчици не им се дават :P

Сървъри като data.bg за мен все едно че не съществуват - в изключително редки случаи успявам да смъкна малки програмки от по 200-300 kb оттам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих си някакво Nuendo и сега го разучавам.

Изкарах VST инструментите, но сега не мога да записвам от тях. Въпроса ми е може ли тези VST инструменти да се ползват за да си пишеш някакви неща (да си наредиш например някъв бийт и после да си вкараш някоя хармонийка от клавира) или се използват само с външен MIDI инструмент.

Тъй като досега не съм работил с такива програмки ме извинето ако въпроса е тъп :D

10х

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записваш си нормален MIDI канал - ако искаш с MIDI клавиатура, ако искаш си го нащракваш с мишката. После на този канал му даваш изхода да е към VST инструмента който си харесал и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се извинявам за супер леймърския въпрос, но нищо не вдявам от MIDI, така че ще се радвам, ако ми помогнете.

Имам един MIDI файл с барабани. Отварям го в Cubase SX и отивам на Drum Editor.

Всеки инструмент от дръм комплекта си има свое място в MIDI-то.

Касата е на един "ред" (канал ли е вярната дума?), соло барабанът е на друг ред, фуса е на трети и така нататък.

Искам по някакъв начин да сейвна отделните инструменти от барабанния комплект като отделни MIDI файлове.

Един вид: ако в комплекта има каса, соло, фус, райд и краш, да ги имам тези инструменти, със запазено темпо и паузи като каса.mid, соло.mid, фус.mid, райд.mid и краш.mid - отделни MIDI файлове, съдържащи само по един инструмент.

Вече пробвах да копирам целия ред на касата, после да създам нов MIDI файл и да го пейстна там. Става, но ако в началото на песента има пауза (а в моя случай има, защото не започва веднага с каса), тя бива отрязана при пействането и ми трясва касата в самото начало на песента. Занм, че после има некъфф начин да си играя да напасвам точно на коя секунда и такт почва касата, ама не ми се занимава с това най-малкото, защото и него тепърва трябва да се образовам как се прави.

Просто знам, че в Cubase SX има начин да се сейвнат отделните инструменти като отделни MIDI-та и бих искал да го знам.

Мерси предварително!

 

 

 

 

 

.......................................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Избираш Part

2. От менюто MIDI избираш Dissolve Part -> Separate by Pitches

3. Получават се нови канали, като всеки инструмент ти е на отделен канал. Оригиналния канал с оригиналния Part е Mute - не активен.

4. Вече можеш да си направиш отделните миди файлове, като експортваш само по една активна Part -останалите Mute. Програмата не експортва Mute канали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще го пробвам.

 

ЕДИТ: Супер!!! Стана без грешка.

А как мога да експортвам MIDI във .wav без да прилагам някакви синтезатори или семплери към MIDI-то?

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, ще го пробвам.

 

ЕДИТ: Супер!!! Стана без грешка.

А как мога да експортвам MIDI във .wav без да прилагам някакви синтезатори или семплери към MIDI-то?

Ако нямаш виртуален синт прикачен към трака - не можеш :)

Иначе - File -> Export Mixdown

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.

Значи задължително трябва да се закачи нещокъм MIDI-то, защото самото MIDI на практика май не съдържа звук, който директно да се експортне във .wav.

Имаше една програмка MIDI2WAV, дето записва във .wav какво се чува от синта на звуковата ти карта. Ако си с гадна карта, слага малко шум, ама иначе става. Въпросът ми по-точно беше дали няма и в Cubase SX някакъв начин да се подреди последователността на звуковите устройства така, че да записва от изхода на звуковата карта.

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.