Jump to content
Българският форум за музиканти

Mxr Dunlop Bass D.i.


AorA_Bass

Recommended Posts

ИскаМ да си купя този ефект... http://www.jimdunlop.com/index.php?page=pr.../p_and_e_detail

Споделете ми какво мислите за него и какви други функции има освен тези на D.I. Box......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какви други функции има освен тези на D.I. Box......

Ами предусилвател с корекции е това, плюс че има и балансиран изход.

 

Порърси имаше тема за тези преампове. За този на мрх, за този на хартки и за сансампа за бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MXR - Имам го. Харесва ми. През него звука на баса ми е чудовищен !!!

А онова семпло копче "Color" прави чудеса !!! :lol:

Другото си е стандартно - корекции, дистер, нойзгейт... не ги ползвам.

Не съжалявам за парите си, но нямам мнение за други варианти.

Редактирано от Demiurg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драйв ползвам много рядко и то съвсем малко - колкото да "начупи" леко звука. Ще пробвам довечера да ти запиша семпли, ама аудио- картата ми е гадна, а аз съм сериозно скаран със звукозаписа, та не знам какво ще излезе. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, че не го записах снощи, ама тия дни баса е наказан в ъгъла - няма време за него. Преди малко пробвах да запиша, ама нещо няма много общо между това, дето излиза от кубетата по репетиции и това, дето излезе от компа... :dance:

Ей го на (началото е без MXR-а, после го включвам):

http://demiurg.hit.bg/my-bass_test.flac

Никакви ефекти, гол бас - MXR - Realtec-a от дъното на компа. Некадърното свирене не го коментираме. :-)

------

 

Абе ако имаш репетиция уикенда, мога да ти го донеса да го пробваш на място, на апаратура и с твоя си бас.

Редактирано от Demiurg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи си супер.

 

Абе, мога ли да попитам какво свириш, че ми прозвуча познато?

Нищо не свиря, на момента го измислих, то си и личи. :-) Останал съм с убеждението, че AorA_Bass свири рок-метъл някакъв и затова в такава насока забих.

А за звученето - сега на работа пак слушах какво съм записал - нищо общо няма. Няма тяга, мощ, динамика... абе компа е за работа, не за свирене !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.