Jump to content
Българският форум за музиканти

Кремона превзема света !


JEMer

Recommended Posts

За нов собственик в "Кремона" се говореше още преди 5-6-7 години . Няколко баса имам оттам, за всеки съм ходил на крака до Казанлък да говоря с майсторите (майстор Димо рулес!!) какво точно искам, и все нещо не беше както трябва... Та накрая Хранов от Пловдив ми направи Истински бас!

Но последните пъти като ходих до Кремона тъкмо уволняваха наред, "преструктурираха" така да се каже, и внасяха ценна дървесина - на кубици махагон, палисандър, абанос, разни други с непроизносими имена... Радвам се че е живнало предприятието !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нашият агент за съжаление не знае нищо по въпроса ;) Но за сметка на това си има снимка с въпросният някой си Котцен и автограф на китарата (последното да се надяваме няма да се изтрие твърде бързо :blink: ).

 

RKotzen_Ivan.jpg

 

Ivan_FenderStrat.jpg

 

Ivan_FenderRKSigned.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега видях темата.

Не съдете за Кремона по това което се появяваше доскоро на българския пазар. Преди няколко години (3-4) в The Bottom Line се бях заговорил с един американец, който като разбра откъде съм направо ме застреля: внасял и продавал човека контрабаси от България. Даже петструнни!

ето сайта - клик!

 

А Боб е един от най-известните специализирани търговци на продукти за контрабас в Щатите. Кремона the best, Кремона forever!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях чул от една пичка дето живее в Казанлък че правели някви супер яки кухарки дето направо ги изнасяли в Италия и там стрували ЛУДИ пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях чул от една пичка дето живее в Казанлък че правели някви супер яки кухарки дето направо ги изнасяли в Италия и там стрували ЛУДИ пари.

Е чак пък луди...тва е по-скоро в кръга на "градските легенди", докато не се провери (се пак жена го е казала хехехехе) :)) ... последните години съм ходил няколко пъти в Казанлък, че родата на жената е от там и съответно няколко пъти в самия завод, китара над 200-300 кинта немаше, но може и да се е променило тва. Другото, което е възможно в чужбина да се продават значително по-скъпо отколкото тук (и което приветствам - ааа маха нема само те да печелят от нас).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жената - 100% :):lol::lol::lol:

Ама тя ходила с някъф известен там китрист дето се познавал долу горе с персонала. Показали им те стандартните китари и като почнал той - тука 3та заглъхва, тука грифа е крив, на тая ключовете са зле, тук струнника не ми харесва....................................................и ги разбил направо(то не е особено трудно де :lol: ). И ония да не се изложат го закарали в другия склад, дето били китарите за износ. По нейни думи и по думи на даскала й по китара - инструмента бил страхотен.

Но все пак reference line 1 :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер!:D

Сега оства да агитира и колегите си от Поизън Боби Дал и от Мр Биг Били Шиън да направят и те по един свой модел:D

Абе евалата , радостно е това че все пак по някакъв начин някой ни е избрал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и друго да добавя, скоро един пич тука в обяви бе пуснал ч е е представител на Кремона и повечето от вас се счупиха да го ебават , а сега....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ги мернал ей тези два модела на Кремона, искам да си купя в най-скоро време един от двата (просто още не съм решил класическа или уестърн тип китара искам :think: )

 

c650c_big_f.jpgfl650_big_f.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено,че иска класическа,ако трябва да избира между тези два модела,независимо,че е "окастрена" откъм едното раменце <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните са ти последна грижа в случая,да не говорим,че на всяка класическа китара могат да се сложат метални струни - все пак навремето точно това се е сетил да направи някой. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струните са ти последна грижа в случая,да не говорим,че на всяка класическа китара могат да се сложат метални струни - все пак навремето точно това се е сетил да направи някой. :dance:

Е, почти на всяка. Ако няма "heavy metal" (или още железо) в грифа, ше стане леко инфекция (както някой много добре знаем за съжаление, от времето когато бяхме млади и с експериментаторски дух) <_>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.