Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да монтирам...


Recommended Posts

Моля помогнете!!!

Днес пристигна и възнамерявам да го слагам(т.е. не аз а един колега който е по в час ,обаче не и по адаптрите).

Най вече ме интерсува прикачането към потенциометрите и суича.

Адаптера си дойде със "wiring instructions" в които е отбелязано че не трябва да се ползва поялник :think: (или аз съм прочел неправилно).

Значи китарата ми е с 2 хъмбъкъра, 1 волюм и един тон потенциометри, както и 3 степенен суич

 

В сайта на СД намерих ТАЗИ СХЕМА обаче нещо не ми става съвсем ясно....

От старият адаптер излизат само 1 кабелчета, които са закачени към суича. Този има 4 кабела от които 2 се дават на късо(до колкото виждам....) :wall:

 

уффффф деа знам

 

Айде моля който има опит в това отношение да помгне....

Ужасно ще съм благодарен на всеки един който се отзове

 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъм...без поялник? :( А схемата според мен е повече от ясна, не знам какво не можеш да разбереш... :( :think:

 

Извинявам се, бях пропуснал че си дал модела в заглавието на темата.

 

Иначе ето малко повече по въпроса :

 

Цък

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С поялника давай

 

черният кабел на новият адаптер ти е хот . запой го там където ти е бил запоен старият адаптер.

 

трябва на новият да запоиш червено и бяло и спойката да е омотаеш с изолирбанд.

 

зелената жица и телта са ти маса (гледай къде е бил запоен старият адаптер.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ами моя стария има само 1 кабел и една "тел". Това излиза от него!!! И двата заминават към суича.... Ники де викаш да го парна "хот" кабела, щот нямам никаква идея :(

 

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ами моя стария има само 1 кабел и една  "тел". Това излиза от него!!! И двата заминават към суича.... Ники де викаш да го парна "хот" кабела, щот нямам никаква идея  ;)

 

:godbless:

Там където ти е 1-ия кабел (както му викаш) на стария ти адаптер запояваш черия кабел на новия, а зеления заедно с телта (оплетката) на новия ги запояваш там където ти е била въопросната "тел" на стария. Другите два както ти каза колегата по-горе ги запояваш заедно и ги изолираш (белия и червения).

 

Кажи как е адаптора после, че и аз мисля да сложа един такъв ;)

Редактирано от fire_garden
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами как да е :bravo:

 

Сега все едно свиря на друга китара. Не съм очаквал просто да звукне така ясно. Много равен звук и наистина добре балансиран. Малко повечко високи и не толкова много ниски, но в крайна сметка има EQ за целта :D Адски се кефя сега на звученето и мисля при първа възможност да да сложа и на нек-а. Имаше тука една тема за това че бил шумен. Да, шумен е, ама като свиря със драйв на 100% усилен.... Всъщност моя не е SH-4 jb, а TB-4 jb, което е абсолютно същото(като изключим незначителнат им разлика в дължината).....

Ами който има възможност да не се чуди а да заминава към магазина....

 

Спешъл тенкс на колегите stratokaster и Nikifena :unsure:

както и на всички които се отзоваха :happy:

 

<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.