Jump to content
Българският форум за музиканти

Schecter Guitars (любопитна информация)


Slacoth

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Имам Schecter Damien Elite 6 STBK. Изглежда на 99.9% като китарата на Slacoth в първия пост.

 

Произведена е 2011г. в Южна Корея.
 

Изработка: безупречна и без забележки по нищо, дори и при нъта, който е Graph Tech Black Tusq, демек достатъчно добър стоков нът.

Адаптери: всеизвестните активки EMG 81/85.

Звук: много добър, приятни хармоници на нек адаптера (85). Височините им са: 3мм от 1-ва и 6-та струна на бриджа и 3.5мм на нека.

Ключове: GROVER с пред. число 1:18

Тяло: магахон, с кленов топ (figured maple).

Финиш: прекрасен.

Радиус на грифа: 14"

Бридж: TonePros Tune-O-Matic

Гриф: 1 парче клен с C форма и дебелина 20мм на 1-во прагче. Финишът на грифа не е сатен, леко лакиран е, с какво - не знам.

Потенциометри: recessed ("вкопани в тялото"), със заключващи се с шестограм капачки, което е добре, щото няма да си ги загубиш ако много ползваш потовете при свирене на живо.

Инлеи: инкрустация от abalone.

Фретборд: палисандър с черен пластмасов binding. Binding-ът на тялото е рисуван, но е красиво направено.

 

В момента китарата е с един перверзен сетъп: екшън  около 1.35 на 1.8мм съответно на 1-ва и 6-та струна на 12-то прагче.

Струни 11-48. Стандартен строй. Леко натегнат тръсрод (1/4 оборот) за изправяне на грифа.

Фрет бъз при нормална атака няма.

От ниския екшън е леко скопена динамиката на тона, но това е нормално за моя екстремизъм.

Дъгата на грифа е така, че над 7-мо прагче (с натиснати 1-во и 14-то) е 0.25мм на 6-та струна и 0.15мм на 1-ва.

Фиксиран радиус на струните заради задния мост.

Бендване на високите струни и високи прагове на китарата без "забиване" в разстояние на 1 тон и малко отгоре на бенд.

 

Праговете са полирани ръчно от мен с метална вълна 0000, а после с машина лентов шлайф с парче вълнена карирана риза и креда за точене на ножове до огледален блясък.

Грифът е смазан с GHS Fast Fret (минерално масло). Не ми е приятно да използвам лимоново масло или миризливото (но негранясващо) евкалиптово масло. Грифът е приятен на допир, редовно лъскан с вълнен парцал и чистен прилежно с четка. Същото за четката важи и за бриджа.

 

Китарата има за мен само 3 забележки, които са смешни:

1. Установих, че ми допадат повече грифовете с профили D или тънко U.

2. EMG85 е чудесен адаптер за моя слух, но трябва да се смъкне малко на моята китара заради прекалено рязкото покачване на нивото на сигнала.

3. Мамка му, това чудо е тежко!

 

Това е една гадна и мръсна метъл машина!

 

=======

 

До тук казано, добре, ама сигурно ще ме помислите за луд, който говори като за първолаци. Просто искам да изтъкна колко добре са се справили корейчетата с изработката на инструмента и за хората, които не са от Schecter клуба да стане ясно какво има в китарата, как може да се сетъпне БЕЗ НАМЕСА НА ЛЮТИЕР и какви струни понася на смешен екшън.

За цената й от 1070лв, единственото, което бих могъл да желая, е да има куфар, да свири сама и да прави.... ;)

 

За сетъпа: теорията ми е проста - натегнат гриф за компенсация на теншъна, а по-дебелите струни на стандартен строй вибрират с по-малка амплитуда. Така се постига по-нисък екшън и стрижем яко с по-плътни струни, които вадят по-хубав тон. Пределно ясно ми е, че не съм открил топлата вода, само споделям, тук има и незапознати колеги!!!

Мазолите са си мои :D Ако някой ме пита "що свириш в Ми с 11-ки на ел. китара, бе будала?" аз ще му отговоря простичко: "слаб ми е безименният пръст и искам да заякне".

 

ПП.: сетъпът съм си го правил сам и съм много, много, много горд с него.

ППП.: повече свирене, по-малко приказки! Там е истината :)

Редактирано от Akerfeldt
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.