Jump to content
Българският форум за музиканти

Искам мнение за един звук


Evtim Djerekarov

Recommended Posts

Здравейте.

От известно време разработвам ефектче, и сега имам някакъв резултат.

За него има тема във форума за изработка и ремонт на инструменти, но понеже само малка част от китаристите влизат там, та правя тема тук.

 

Ще се радвам, ако споделите как ви се струва звука. Както и ако помогнете с препоръки за звука, за функционалност и т.н.

 

За сега ефекта има педалче "bypass", което обаче не кара сигнала да подминава ефекта, а ефекта преминава в режим "clean".

 

Има и потенциометри "drive", и "drive character". За сега тонсекция няма.

Идеята ми е да има и нещо като "LEAD" моментно педалче, което да променя характеристиката така, че да излиза китарата отпред за соло, а също така да има и моментен педал "DUCK" който да кара китарата да става по-глуха, когато тя е фон за нечие соло, или когато отгоре ще пее вокал, така, че да не му пречи, и да не става мазало.

Ето препратка към семплите:

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=13319&st=30

 

Семплите са по-надолу в страницата.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми на мен ми липсват ниски среди, не те знам с компресия как си работил, щото слушам сложил си ефекти . Не че е лошо, но звучи готово, ако това го туриш в микс и сложиш компресия на всичко китарата ще дойде тъничка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има спикър симулатор след ефекта, и малко реверб. Но еквилайзер все още няма. Това е работен вариант, който ще се доизкусурява. Надявам се, че след добавянето на ниски среди от еквилйзера, нещата ще се оправят.

 

Също така ще използвам друг спийкър симулатор.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен звука си е напълно достоен ,добре си го докарал :) .За съжаление само ако го пробвам на живо мога да бъда наистина обективен,но мисля,че е много добър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.