Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се четат ноти?


Recommended Posts

Та, бих желал да се науча да чета ноти. тоест да мога да свиря нещо на китара, без да използвам таблатура.

 

Като се започне от по-най-простото. Както е това гама. Каква е разликата между си мажор и си минор? И т.н...

 

Има ли нещо написано по въпроса, като за полуидиоти така... ;)

 

Съжелявам ако темата се повтаря. Във важните по-горе не намерих това което ми трябва.

 

Благодаря за вниманието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една книга, на български език, казва се "Теория на музикалните елементи" или "Елементарна теория на музиката" - според изданието. намери си я, там има отговор на всичките ти въпроси.

 

успех

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има една книга, на български език, казва се "Теория на музикалните елементи" или "Елементарна теория на музиката" - според изданието. намери си я, там има отговор на всичките ти въпроси.

 

успех

 

Петър

Уточнявам:

 

-Вариант да ходя на уроци не съществува.

 

-Не се намирам в Бг, трябва ми нещо в интернет.

 

Петре, ще се опитам да потърся нещо около това което споменаваш, мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава си харесай някоя книжка в amazon.com. Пишеш Music Theory и излизат една камара книжки.

И трето уточнение, но не по важност:

 

- Пари нема - действай. ;)

 

Трябва ми нещо безплатно. Ограбващо авторски труд, с други думи. ;)

 

Да разбирам ли, че не знаете за текст на български в интернет, който да поставя основите на 'музикалната теория'?

 

Мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разни софтуерни самоучители по китара - пробвай и с тях. В torrents.bol.bg видях, че има един. Guitar-pro също може да ти помогне да научиш нотите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами как си се научил да четеш Български или ..... където се намираш

 

почваш от ДО и тн, запомняш кое къде се намира, започваш да сричаш и тн, после почваш с паузи и тн, а в нет-а има достатъчно фрии литература, требва си желание и време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами как си се научил да четеш Български или ..... където се намираш

 

почваш от ДО и тн, запомняш кое къде се намира, започваш да сричаш и тн, после почваш с паузи и тн, а в нет-а има достатъчно фрии литература, требва си желание и време

Би ли се конкретизирал относно: Има дост. фрее литература. можеш ли да ми я посочиш. С такава цел създядох темата. А и проблем също така е, че 'фрее литература', често означава 'булшит литература', което допълнително усложнява задачата.

 

Повтарам, кръгал начинаещ съм, ТОЕСТ нямам идея какво ми трябва, ТОЕСТ, като не знам какво ми трябва, няма как да го намеря. [/b] <_<

 

 

Благодаря за вниманието.

Редактирано от tpd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай този линк.Има доста базисна информация по въпроса

 

http://www.howtodothings.com/hobbies/a2683...heet-music.html

 

 

п.п.оф Аладине,В интерес на истината имам само 2 музикални образования,защото навремето в академията изкарах 3 годинини,писна ми и я зарязах.Така че сори за неточността.Колкото до обясненията как се четат ноти,не може да се обясни с няколко думи.А в нета наистина има много по този въпрос.Просто трябва да се потърси

 

Колкото да заяждането, с което явно обичаш да си запълваш времето,мисля,че трябва да поработиш в/у него.В момента се справяш на ниво горе долу седмокласник.Мисля,че ако наистина се постараеш(знам,ще ти е трудно),можеш повече :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами според мен трябжа да започнеш найстина отначало.Първо си вземи "Елементарна теория на музиката",казва се елементарна не защото е елментарна като стил,а защото изучава музикалните елемнти.Има я в книжарница "Хеликон".

Ако се наложи тругвай и на уроци,защото солфеж не се учи лесно самостоятелно.

Е,желая ти успех :) :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.