Jump to content
Българският форум за музиканти

Един голям дзвер - Джеф Лумис (nevermore)


bulby

Recommended Posts

jeff-00.jpg

 

На мен лично Джеф ми е един от любимите китаристи. Познат е със творчеството си в сиатълската метъл група Nevermore, иначе той е от Уисконсин. Има доста агресивен маниер на свирене, който си личи и в рифовете и в солата му. Повлиян е много от Джейсън Бекер, Марти Фридман. Ингви Малмстийн, Тони МакАлпайн и други.

Едно от нещата, което много ме кефи в него, е, че тръгва във всяко парче да свири някакви невероятно сложни и бързи сола тип "Гледайте ме какъв съм китарист", ами знае точно кога, как и по колко :bravo:

 

Ето тук запис от едно негово изпълнение, с което на 16 годишна възраст :exclaim: печели конкурс за китаристи.

http://www.jeffloomis.com/sounds/jeff-16.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wall: :wall: :):D:):D:D леле.......човека на 16 години кви неща е правил.......къде сме ние.......... :wall: :wall:

Да, той и Jason Becker на 17 какви ги върши на училищния празник... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nevermind, намерих ги:

http://www.nevermore.tv/tablature.html

Това са табулатури на няколко песни на Nevermore, публикувани от самия Джеф - т.е. верни са и са яки. Поразсвирете се със солото на This Sacrament - не е трудно, но е много добре измислено.

 

ПП: Той е причината да искам 7-струнна китара. :twisted:

ПП2: Абе нали не трябваше да обсъждаме тук музиката на хора извън форума? Да не би и г-н Лумис да е прописал? :lol:

Редактирано от Mu3epHuK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП2: Абе нали не трябваше да обсъждаме тук музиката на хора извън форума?

Това е невъзможно :lol:

 

Плюс това не обсъждаме дадена музика или нещо от сорта, а просто как свири човека и даже по-точно на каква ранна възраст какви ги е вършил :lol:

 

По мое мнение не би трябвало да има нещо в лошо в това да обсъждаме когото и да било, стига да не се стига до злобеене и плюене...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП2: Абе нали не трябваше да обсъждаме тук музиката на хора извън форума?

Това е невъзможно :D

 

Плюс това не обсъждаме дадена музика или нещо от сорта, а просто как свири човека и даже по-точно на каква ранна възраст какви ги е вършил :D

 

По мое мнение не би трябвало да има нещо в лошо в това да обсъждаме когото и да било, стига да не се стига до злобеене и плюене...

Хехе. Че няма нищо лошо, ако не се плюе - няма. :D ма то си има теми дето са създадени само за да се плюе в тях и пак к'во? Има си ги, и хората си плюят в тях :lol: И то не една или две ;)

 

 

Относно ранната възраст. Ами ние определено сме много назад. И това е най-вече според мен, защото явно не свириме достатъчно. Ето примерно аз съм на 18 и като се сравня със тоя пич, а и не само него и :D:D:D (тука тряя да има онуй човече, дето се въргаля от смях ;)

Не знам колко от вас примерно са слушали Exodus със Kirk Hammett. И то той при тях е бил на 17 годин, пък к'ви неща върши. Въобще.... :lol::lol:

:think: Think people think.. :think:

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и ние ако имахме време като Ингви като малки да свирим средно по 6 часа на ден, и ние щяхме да издаваме shred-шедьоври като xxxx('84) - пича е бил на 19, когато го е завършил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем то Моцарт на 5 годинки е написал първото си произведение, ама аз са кво - да си изхвърля китарата ли :D Ще джангъря и тва си е :guitar: :lol: :guitar: :lol: :guitar: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем то Моцарт на 5 годинки е написал първото си произведение, ама аз са кво - да си изхвърля китарата ли :D Ще джангъря и тва си е :guitar: :lol: :guitar: :lol: :guitar: :lol:

Това е така, но в случая не говорим за такъв гений. Става дума, за хора, които са го научили това нещо. От това, което чух Джеф не е някакъв виртуоз, които да е хванал китарата и да го изсвири от раз. Не е някакво супер гениално това, което е изсвирил, но със сигурност е адски добро.

Искам да кажа че хората просто са свирили и то много. И с Хамет е така и с Джеф мисля че е така.

Има един български китарист, дето сега влезе в кралската академия в ГБ със пълна стипендия. Влезе с класическа китара. Спомням си - даваха го по Слави. Той там свири нещо на Джо Сатриани и едно "негово" си нещо. Е ако не го знаете тоя тип, мнооого сте изпуснали. Ма той е некъф адски добър и що така? Ми свири от 5 годишен и то - както си трее :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Станислав Хвърчилков (за първото име не съм сигурен).

Мда, аз по скоро исках да кажа че нямам намерение да се комплексирам от това че еди кой си на моите години бил по добър. А то при тия освен много свирене си има и доста талант и желание/хъс за свирене. Много хора почват да свирят от 5 годишни, ама малко стават много добри и продължават да се занимават с музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, аз по скоро исках да кажа че нямам намерение да се комплексирам от това че еди кой си на моите години бил по добър.

Не само че не трябва да се комплексираме, ами дори да се на хъсваме още повече. И да ги задминем :lol:

Което ми напомня че пак вися във форума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем то Моцарт на 5 годинки е написал първото си произведение, ама аз са кво - да си изхвърля китарата ли :D Ще джангъря и тва си е :guitar: :lol: :guitar: :lol: :guitar: :lol:

Няма да е голяма загуба :D :D :D

 

А сега сериозно:

Всъщност ако трябва да съм честен това не ми направи някакво сериозно впечатление!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.