Jump to content
Българският форум за музиканти

Digitech Gnx серията


bigjav

Recommended Posts

Мислех си колко души от този форум притежаваме процесор на Дигитех от серията GNX, няма значение 1,2,3 или 4-ката? Нека се преброим!

 

А и ме интересува по какъв начин го използвате за свирене: какъв Target system, в РА, amp in или efekt loop и т.н.? :bravo:

 

Аз съм с GNX 1 и след вече близо две години употреба стигнах до извода, че най добре звучи като се прекара през efekt loоp-a на даден усилвател и като се сложи на DIRECT режим.

 

Вие какво ще кажете по въпроса?

 

А, също какво ви е мнението за т.нар. Whammy ефект, който притежават този род процесори?

На мен лично въобще не ме впечатлява! От така обявените настройки 2NDDOWN, 4THDOWN и подобни се получава едно гадно закъснение на звука и ако по принцип е дисторзирън, реже доста от драйва, абе с други думи нереална работа!

 

Мнения?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и според мен директ в ретърна на маршал е най-добрият вариант за този процесор. Спийкър симулациите са му гаднички. Особено на 1. Нашият китарист свири с такъв, и то директно, та бая си играхме да постигнем нещо прилично. Но уамито го използва - много пантерски си звучи, аз го харесвам :D Онзи ден видях че китариста на Кълн свири с 2ката ГНХ. По-добре е (отново беше директно в пулта), но може и още по-добре.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, много сме, нема що!

;):lol:;):pray:

 

 

Нищо, така е по-убаво, харесва ви да съм единствен или както в този случай, един от малкото.

 

Ай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bigjav би ли обяснил какво означава аватарът ти :) В други форуми могат да те баннат за това

Редактирано от Angry Samoan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уеко ме хвана лигнята и викам си чекай да поздравим мойте късни другари

 

Нема повече ......... до следващия път.

 

:green: :green: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ме як бе! Не съм се меркал напоследък, че нещо ноо свирене ми се сбра - нека ми е гадно :beer:

 

А за GNX-a : Аз имам 2-ката и ме кърти от кеф, като се има предвид, че преди това бях със Zoom GFX 4 :beer:

 

 

Просто възможностите за конструиране на звук са ОГРОМНИ!

 

Ноо ме кефи комбинацията от два яко избичени ампа и съвсем лек дъстър :P Получава се хем остър, хем обемен звук ;)

 

А наистина хубавите неща стават трудничко - ама то понеже има мноооого неща за бърникане :beer: Не се оплаквам :beer: Аз засега го вкарвам директно в кубето, и си ме кефи така :beer:

 

 

А whammy-то си е добре бе. Bigjav се оплакваше от IPS-a (intelligent pitch shifter), с който обаче още не съм си играл :beer:

 

То не е малко джуджавки, дееба :beer:

 

Отивам да свирим пак - до скоро :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.