Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблемация със струни


Phreaker

Recommended Posts

Задавам поредния дебилен (за вас) въпрос

Значи отскоро си смених старите струни(не се знае какви) с Фендър Супер Булетс.

Никога досега не съм връзвал струни и използвах ръководството от сайта на Еликсир.

Прави ми впечатление ,че много бързо падат по-ниско .

Аз ли греша нещо или е от струните???

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално, щом са нови. Трябва им малко време да 'улегнат'. Настрой я, остави я един ден и на другия ден настройваш пак и нямаш грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е като ги сложиш и настроиш да подръпнеш малко всяка, за да се поразпънат и след това пак да ги настроиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даже не малко...

 

след като настроиш китарата първия път хващаш всяка струна в средата (на 12 праг) и я опъваш хубаво нагоре да се дигне поне на 4-5 санта от грифа, после я пускаш рязко така че да се изпющи яко в грифа

 

повтаряш тая процедура по 2-3 пъти със всяка струна, после я донастройваш тей като тя ще е паднала значително

 

този метод освен бързо отпускане на струните води и до доста стабилна (ако мога така да се изразя) настройка на китарат

 

освен това ако някоя струна е дефектна ще се къса в този момент, а не първия път който види зора, което спестява главоболия при свирене на живо

 

виждал съм много китарни техници на добри и известни китаристи да правят така

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе то си зависи и от китарата - мойта за 1-2 часа се оправя и й няма нищо (пак зависи дали съм сложил струните как трябва де, 'щото мойта китарка е леко капризна, ама сложа ли ги както трябва, работата супер бързо заспива. и тука е моментът да се похваля, че не съм пипал ключовете да я настройвам от тамън 2-3 месеца и не е мръднала :virtuoz: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурен е метода, който LOE описва. Аз правя така от край време. Въпреки, че преди просто оставях китарата за един ден и всичко си беше ок на другия. Ама сега като съм нетърпелив.. :guitar: :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има още нещо - аз правя така:

 

Като слагам струната, я режа около 3cm над съответстващото и ключе. Така тя не се навива сто хиляди пъти около ключа, а прави само около 2-2.5 навивки.

Така е по-малко вероятно струната да се развива около ключа, и да се отпуска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз обичам да навивам повече, тей или инъче като я заключа няма мърдане

 

а е хубаво да имаш малко навита струна по ключовете, случвало ми се е да късам струна на бриджа (в 90% от случаите ми се късат там) само я отпускам малко отгоре и я заключвам пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз правя 4,5 -6 навивки( Лое - каза - трябва аванс за китари с флойд)

а,както каза Евтим - не трябва да става като вретено.

 

купете си резачки, на клещите сьщо има - това което стьрчи се отрязва

или пьк се навива в крьг (тази идея взех от Налбантов)-красиво е.

някои оставят хартисалата част свободно да стьрчи - но според мен е грозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

готино е да стърчат, но няколко пъти съм се бол на тях и изобщо не е приятно

 

забиват се предимно дълбоко, няма кой знае какви поражения но има една много неприятна болка която се усеща в дълбочина в пръста - минават 5-6 дена докато спре да пречи

 

освен това парчетата оставени неодрязани резонират, и освен разни шумчета може би свалят и малко от състейна

 

 

някой да знае къде се продават тия машинки с които може да въртиш ключовете без да си кътриш рацете?

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи стандартно броя на навивките се препоръчва да бъде както следва:

 

1 и 2-ра струна -поне 5 - 7 навивки,

 

3-4 -та - поне 3 - 4

 

5-6 -та поне 2 навивки.

 

Това съм го чел в списания като Total Guitar, Guitar Tehniques, Guitar Pro и.т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой да знае къде се продават тия машинки с които може да въртиш ключовете без да си кътриш рацете?

 

 

Ако си от София виж в xxxx има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.