Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос


ive0808

Recommended Posts

Здравейте, имам въпрос относно народното пеене.

Ходя на уроци при една г-жа по пеене от месец /не всеки ден ходя я само на една седмица два пъти/. И тя все едно и също ми казва "престани да пееш фалцет, пей с глас" но не знам как кого ли не питах като напр. - господина ми по музика той ми обясни за фалцета но пак не мога да спра да пея фалцет. После питах леля ми все пак тя е завършила такова училище, но пак не разбрах как да не пея фалцет.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

... надявам се , че поне един от хората , които ти е казвал да спреш да пееш фалцет ти е показал разликата между фалцет и пеене с глас ..имам предвид пред теб - на живо ...както  се казва разликата се усеща и от глух човек ... и ако това е така и знаеш какво е да пееш с глас , но поради някакви други причини не можеш да минеш към такова пеене намери някой приятели дето свирят в група и върви на репетиция и пробвай да изпееш нещо без микрофон ... така че да се чуе ... бързо ще разбереш , че фалцета няма шанс при такава ситуация , а само пеенето с глас ..въпреки , че ако свирят много усилено дори и с глас да пееш пак няма да се чуваш много ..трябва микрофон и уредба ... но идеята ми е да се поставиш в условия , в които ти е необходимо да пееш на глас , а не да мънкаш на фалцет ... както се казва в приказката - неволята и нуждата учат ..успех ... 

Редактирано от zanev 70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

zanev 70, недей обърква детето още повече ;)

 

ive0808, чети!

 

 Кратък гид за начинаещи певци

 

 Някои факти за пеенето

 

 Фалцет

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.