Jump to content
Българският форум за музиканти

Les Paul и fret buzz.


Thor

Recommended Posts

Здравейте,

 

имам китара Epiphone Les Paul standard. Смених струните преди няколко дни с нови (10ки), всичко беше ок. Вчера вечерта започна да бръжди на open A. Предположих, че е от nut-a но самото бръждене се чува някъде от bridge-a. Не е силно и не се чува когато е включена в ампа, но дразни. Страх ме е да ги пипам да не до прецакам нещата. Някакви идеи какво мога да направя сам или къде да занеса да ми я направят. 

 

поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Новите струни винаги имат едно леееко бръждене, но не е болка за умиране.

За да ти бръжди от към bridge-a(ако правилно си преценил), провери височината на адаптера срямо струните.

Open A + струни 10-ки + високо позициониран адаптер, също може да е причина, най-вече при трета струна.

Височината на магарето(така нареченият bridge ) също може да се регулира, прави се при отпуснати струни. И не, не можеш да преебеш нищо, освен ако не си някакъв изключителен талант. ;)

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни винтчето за интонирането на седлото на бриджа,и аз имах подобен проблем с епифон,хардуеъра е китайски за разлика от гибсън бриджовете и може от там да бражди,аз поне го оправих с малко лепило,пластично де,универсално,да може да се върти винта,

а може да погледнеш и от някой ключ ако има луфт да не идва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми звучи, като бръждене не от стурни/позиции, а от друг разхлабен елемент, който влиза в резонанс от вибрации по тялото/грифа - болтове по адаптрите, ключовете, седлата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.