Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Digitech Gnx3000 и Ibanez Rg


Guitar_Angel

Recommended Posts

Здрасти хора,

За съжаление ще трябва да започна в този форум като споделя проблема си и помоля някои от вас да ми даде съвет.

Та на въпроса....Преди няколко месеца си купих Ibanez RG и процесор Digitech GNX3000 от САЩ пробвах ги там и всичко беше ОК. Преди 2-3 дена се брибрах в БГ и реших да си посвиря намерих си адаптер за процесора и ги навързах нещата както си правех със старата китара и процесор...... мдам и след това ни звук ни стон. Само някакъв неприятен тих брум от колоните и това е:huh:

Включих си старата китара на мястото на Ибанеца ама пак същото. Включих ибанеца в стария процесор ама пак няма звук. Не знам нещо звука се губи и не мога да разбера от къде идва проблема. (старата китара със стария процесор си бачка нормално)

Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем с техника от щатите ще се радвам да сподели как е разрешил проблема. Предполага, че е нещо от тока ама де да знам...

 

Благодаря ви предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв адаптер си му взел? Имай предвид, че оригиналният адаптер дава 9V 2,1A променлив ток на изхода! Т.е. ако си взел адаптер за прав ток - лошо. :huh:

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чесно казано имам един адаптер донесен от Франция, който е от този вид дето има много накрайници (да става на различни неща дето се нуждаят от ток), можеш да му променяш output напрежението и поляритета на тока (плюс отвътре или от вън). Пише че е 600мА и можеш да го нагласиш от 3 до 12 волта. Освентова виждам че пише на гърба "universal ac/dc adapter".

Мислиш ли че само това е проблема? Да търся ли точно такъв адаптер за процесора? 9V 2.1А?

другото което продължава да ме гризе е, че китарата така или иначе не ми дава звук, по какъвто и начин да я вържа.

Някакви предположения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че е това проблема бе човек, твоя адаптер дава прав ток, а на теб ти трябва задължително ПРОМЕНЛИВ - няма плюс-минус!!!. Търси си адаптер, който дава променлив ток на изхода (Не мога дати кажа откъде да намериш, разходи се по магазините - може би във Фактор ще има оригинално захранване, те са вносители на Digitech май... ). Надявам се да не си прецакал процесора вече :killyou:

 

Пък това с китарата е много странно... Пробва ли на всичките и адаптери дали има звук? Закачи я направо към кубе или където можеш, само с 1 кабел без ефекти и т.н.

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още утре ще отида да проверя и може даже направо да си купя един.

Не ме шашкай така за процесора направо ще се побъркам ако съм го скапал. За сега няма признаци това да се е случило... включвал съм го 2 пъти за по 3-4 минути. Нема ли някакви защити вътре за грешен ток?

 

Пробвах да включа китарата дирекно ама пак не ми дава звук. Отворих я отзад и така като гледам спойките са наред. А последно като свирих с нея в щатите всичко си беше наред.

Нямам идея какво се случва там. Утре сутринта пак ще пробвам, че нашите си легнаха вече:huh:

Редактирано от Guitar_Angel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още утре ще отида да проверя и може даже направо да си купя един.

Не ме шашкай така за процесора направо ще се побъркам ако съм го скапал. За сега няма признаци това да се е случило... включвал съм го 2 пъти за по 3-4 минути. Нема ли някакви защити вътре за грешен ток?

 

Пробвах да включа китарата дирекно ама пак не ми дава звук. Отворих я отзад и така като гледам спойките са наред. А последно като свирих с нея в щатите всичко си беше наред.

Нямам идея какво се случва там. Утре сутринта пак ще пробвам, че нашите си легнаха вече:huh:

Кажи какво стана като станаха ваште.. :huh::metalist::rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

епа и аз съм чувал че у америка тока не бил 220 волта у контакта--мисля че беха с по 100 и нещо==волта--един френд имаше процесор от америка и тука се наложи да си купува захранване за наще токове

 

а тва за китарата е ебати шита--пробвай директо кабела от китара да го включиш в усилватела---увеличи всички адаптери на китарата

ебали му мяката оти ебати шита да даеш толко пари за нещо и да не моеш да му се накефиш шо доде от уса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да гръмне като му пуснеш прав ток, просто няма да функционира. Намери си подходящ траф и ще се оправят нещата. Успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се чудя кое вътре му работи на променлив ток, че са го направили така... :wall: Може би заради голямата консумация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма общо с консумацията. Предполагам, че са сложили вътре гарантирано чист изправител и филтър, за да не излезе име на ефекта, че е бръмчащ. Както Никифена слага в неговите ефекти... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 1 процесор и 2 итари от въпосната страна и досега (от 2 години насам)

не съм имал проблем с което и да е от тях за щастие : )

Странна работа е тжоето :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.