Jump to content
Българският форум за музиканти

Series/Parallel - проблем при свързване


Recommended Posts

Здравейте!

Реших да ъпгрейдна една китара, която до сега беше само с един бридж пикъп - хъм.и звучеше много хард и хеви! Та реших да я направя с два сингъл-а и 3-позиционен превключвател.(Теле). Като и допълнителна екстра - сложих микро ключе ON/ON (не съм го снимал) с два реда по три крачета.

Сега изглежда така:

 

033098326.jpg?r=0

 

033098327.jpg?r=0

 

 

Нек сингъл-а е неизвестен, а бриджа е БГ хъм, обаче му функционира само едната половина ....

 

Ползвах тези схеми:

 

033020400.jpg?r=0

 

 

и тази:

 

033098325.jpg?r=0

 

... Но се яви и проблема: и при двете схеми на свързване когато 3-ният превключвател е в позиция "само бридж", в едното положение (не помня кое) на превключвателя за Сер./Пар. Звукът от бриджа изчезва.

 

Къде ми е грешката ?

 

... И весели Празници !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти идва в рутването на сигнала от превключвателите. Какви са те замервал ли си ги?

Има 3 вида копчета (КОИТО ИЗГЛЕЖДАТ КАТО НА КАРТИНКАТА) за тази цел, които от долу имат 6 клеми за свръзване но са различни.

 

1-ви вид:

Превключвател с три позиции

*в най-горна позиция свръзва най-горната клема със средната.

*в средна позиция свръзва 3-те клеми заедно (горната, средната и долната).

*в най-долна позиция свръзва средната клема с долната.

 

2 вид

Превключвател с две позиции:

*в едната позиция свръзва средната клема с горната

3 вид

*в другата позиция свръзва долната клема със средната.

 

3-ти вид

Превключвател с три позиции:

*в най-горната позиция свръзва средната клема с най горната

*в средна позиция не свръзва нищо

(празна)

*в най-долната позиция свръзва средната клема с долната клема

 

За това аз действам по следната схемата:

Не гледам схеми и знам какво искам меря и връзвам по моята която ми е в главата! :blush:

 

 

Та според мен проблема идва в малкото копче от снимката на китарата.

Замери го и ако отговаря на това:

Горна позиция:

Свръзва средна с горна схема и долна позиция свръзва долна клема със средната ще ти начерая как да го вържеш.

Описвания от теб проблем отговаря на моята логика.

Извинявам се за правописа ма бирите са ми много :secret:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Съжалявам за телефонните снимки, но това е ключето:

 

033102830.jpg?r=0

 

033102830.jpg?r=0

То е двупозиционно - среда и едното краче, среда-другото краче.

Редактирано от AlexStar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Нек сингъл-а е неизвестен, а бриджа е БГ хъм, обаче му функционира само едната половина ....

 

Излиза, че на практика имаш схема с два сингъл адаптера. Тогава за чий хуй ти е това ключе, като с един 5-позиционен превключвател, би постигнал желаният резултат. Пример(има и други):

wiring-tele-5wayAndersen.jpg

Внимателно провери и установи началото и края на намотките, има значение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wallbash: Като не се мисли или пита предварително ... Сега ще си имам допълнителен отвор за проветрение :) Ще пробвам схемата на  ciriljhonson  - и мисля да сложа два по-читави сингъл-а и ще докладвам за резултатите! Благодаря на колегите за съпричастността и помощта ! :cheers2:

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
Отговорено (Редактирано)

Здравейте,тази тема ми се видя най-близка и затова се включвам. Наскоро се сдобих с ibanez rg470, и съм решил да го екипирам с два хъмбъкера (както може би сте запознати в стандартния си вариант той е H-S-H. Средния адаптер няма да го ползвам, като за целта на китарата има монтиран трипозиционен ключ, един volume и един tone, който е push-pull потенциометър.Адаптерите, които ще слагам са dimarzio d'activator-bridge, и dimarzio liquifire-neck.Схемата, която е най-близка до тази конфигурация е следната:

http://www.dimarzio.com/sites/default/files/diagrams/JS100mod1.pdf

Освен стандартното делене с ключа в нек и бридж позиция, искам да докарам "средните магнити" на двата хъма да свирят при средно положение на ключа, а  пуш пула ще ми прави сингъл от бриджа. Въпросите ми са, какви евентуално "греди" може да се получат при тази модификация, и освен това има ли значение какво е разположението на адаптерите (север-юг), и ако има как да ги разположа? Естествено, интервенциите ще се правят от специалист, хващал съм поялник два пъти през живота си  като единия, последен път се почесах разсеяно с него по бузата :) .

Редактирано от sardaesox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.