Jump to content
Българският форум за музиканти

Как държите перцето?


AXE

Recommended Posts

Аз искам да ви дам следния съвет как да си държите перцето:

Дръжте го здраво, че като падне става излагация :D

Особено по концерти  ;)

Това е  :unsure:  :D  :lol:  :green:

хаха :D

АбсИлютно вЕрно. :P

Вие ще гледате така: :lol::lol:

А публиката така: :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Държа го здраво с цяла ръка, да ми ляга удобно в дланта и го движа нагоре-надолу докато свърша... голям кеф е :inlove:

За перцето става въпрос де :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:unsure: офф:снимките в началото като че ли ги нямаше като поствах маалко по-рано..начи хвата ми няма нищо с това от снимката на Дайм :wall: ..но пак е некъф,тъповат такъф..
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Темата е яка.

2. Ван Хейлън свири с перце между палеца и средния.

3. Аз свиря обикновено. Като Дайм примерно... разбрахте ме :unsure:

Абе ма'а му стара не мога да разбера откъде ги гледате тези легенди...:lol: Van Halen си държи перцето по съвсем нормален начин и го мести между средния и палеца само когато прави дабъл-хенд...

 

п.с. съкс ...просто. Темите от типа "как държите перцето", "къв модел перца използвате", "защо Марк Кнопфлър не използва перце" ги зяпам нон-стоп по всички китарни форуми през последните 6 години....винаги се стига до абсурдни обяснения.....и винаги извода е "както и да е - важното да ти е удобно и да свириш чисто".

Все таки де сигурно е интересна и яка, щом ви харесва :lol: аз съм длъжен да предупредя за крайния резултат...хахахахаххаха :lol:

Тия "легенди" ги гледаме от книгата която AXE се скъса да препоръчва.

 

Correct practising или там каквото беше.

 

Междудругото съм го чувал от още поне 2 места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха.... култ :lol:

Айде фърли един поглед на някое видео на Van Halen или даже снимки... :unsure::lol:

Ама както и да е де - все тая. И с перце между безименния и малкия да свири пак си е Van Halen, и щом му е удобно.

 

п.с. "легенди"~"чувал съм"~"казвали са ми"~"споменаха, че"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха.... култ :lol:

Айде фърли един поглед на някое видео на Van Halen или даже снимки... :unsure::lol:

Ама както и да е де - все тая. И с перце между безименния и малкия да свири пак си е Van Halen, и щом му е удобно.

 

п.с. "легенди"~"чувал съм"~"казвали са ми"~"споменаха, че"...

Хехехе

 

истина = видях го

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех досега, че си държа перцето като Хамет, но си е баш така! :P

Странно :think:

 

Пък и така ми е лесно да стигна бързичко до "арм-ръчката" ( :green: ) на тремолото. Мисля, че е удобно и практично. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това .. "Аз като еди кой си ... баси! Тва е тъпо .. то си има няколко хватки ;-) и всеки китарист както си усеща . Аз например си меня захвата понякога ако искам да заглушавам и да правя бързи махове в двете посоки за некви жици .. съотвтно като си дрънкам акорди или някой лежерни солца .. си го хващам по отпуснато ... ама не съм обръшал внимание че да си сравнявам захвата с "като на еди си кой .... " тва е мнохо кухо ;)~ с извинение към онези които са посочили такива сравнения по-горе ;);):(:P

 

Той Assoass добре го каза по-горе че го държи като Марк Нофнър ама никой не му верва ;-) между другото за стила на Марк има какво да се каже но определено не в топик за "свирене с перце"

Все пак да разгледам по-горе снимките че и аз да не остана назад да си кажа като кой си държа перцето .. или може би кои го държи също като мен !

Абе майната им на перцат ! Класическа школа рулз ! :rolleyes: пръсти му е майката !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм инструментален мелез - което ми позволява да пиша и тук :rolleyes:

Аз хващам по (предполагам) Даймбег Деръловския вариант - показалец и палец,с изпънато кутре,но свити пръсти.И това май е оптималния при мене вариант.Макар 4е съм се усещам и по друг на4ин да свиря,от време на време..

И аз кат колегата де ... съответрно като покойния Darrell ... лека му пръст ...

Така де .. палец и показалец близо до върха на перото останалите пръсти свити с изпънато кутре... май съм доста стандартен ;););)

За арпежиране обаче съм намерил по удобна хватка .. особено при заглушаване пак палец и показалец само че палеца ми идва по в основата на последната фаланга на показалеца .. все едно на Х пръстите стават за да е по стабилен захвата.

Никой май не спомена за прехвърлянето на перото между пръстите за преминаване в режим "пръсти" така че хем да ти е в ръката хем с едно движение пак да ти е между палеца и показалеца което е готин трик само че требе тренинг ... за този трик ;-) аз все още го мъча !

P.S. колега това за марката перца наистина е тъпо.. то цялата тема е кухарска ... марката не знам ама ползвам "medium" принципно.

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го раздавам нормално - перцето ми ляга успоредно на палеца, перпендикулярно на показалеца. Освен тва не свивам пръстите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и някои по странни:

 

-Kirk Hammett - стандартно с палец и показалец, но много често изпъва останалите пръсти :)

все съм знаел че с Бай Кърк-а си приличаме по някой неща.... :D

 

но инъче.. хващам перцето както ми е удобно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мюзикмен - ми за тва си носи винаги резервно в джоба, аз така правя.

Аз докато го извадя от джоба и то солото свършило :D:D

 

А иначе не ви е трудно да се досетите аз като кой го държа, но не заради него, а просто щото така ми е най-удобно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе не ви е трудно да се досетите аз като кой го държа, но не заради него, а просто щото така ми е най-удобно :D

Е, то много ясно, че така ще кажеш :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.