Jump to content
Българският форум за музиканти

Как държите перцето?


AXE

Recommended Posts

Странно че досега няма такава тема.

 

Най разпространеното хващане на перцето е като на Dimebag Darrell

 

01.jpg

 

Ето и някои по странни:

 

-Kirk Hammett - стандартно с палец и показалец, но много често изпъва останалите пръсти :lol:2000-01-01_clevkirk.jpg

 

-James Hetfield - с три пръста - палец, показалец и среден, като сгъва палеца навънка james73.jpg

 

-Steve Morse - пак трипръстов захват, но с палец извит навътре 08130009_jpg.jpg

 

За Eddie Van Halen не съм сигурен, ама съдейки по това което видях, май го държи както му падне :green: (3 пръста, палец и показалец, палец и среден :P )

 

Аз си държа перцето като Steve Morse. Пробвал съм и по друг начин, ама тва ми е най-удобно. Дали защото така съм свикнал ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Че и то паЦмен е басист, ма пак отговаря...Явно му е харесало :lol:

 

...С мъжете де

;) Аааа aассоассе! Внимавай с тези изказвания :dance: То втори фефруари мина де, ама се пак... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го държа като палеца и показалеца са под ъгъл 90 ° и върха на перото стърчи над нокътя на показалеца. Като за тежки рифове. :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм инструментален мелез - което ми позволява да пиша и тук :P

Аз хващам по (предполагам) Даймбег Деръловския вариант - показалец и палец,с изпънато кутре,но свити пръсти.И това май е оптималния при мене вариант.Макар 4е съм се усещам и по друг на4ин да свиря,от време на време..

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и за хватка и за постановка признавам само Марти Фридман !

 

Ако и аз използвах неговите, досега да са ми оперирали китката едно 3-4 пъти :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте пера са яйцевидни, като дължината им е средно 1,5 см. Хващам го в дебелата част с палец и показалец, като върха е перпендикулярен на струните. Така доста по-лесно се лавира м-ду 3 струни (примерно) без да се засяга средната. Бе пробвайте :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го държа Kirk Hammet type. Така ми е най-удобно.

 

Не знам дали сте забелязали как Petrucci държи перото си. Качва средния пръст върху показалеца и(май) хваща перото и с безименния. :P Много странен захват. Аз по този начин мога само да си скъсам струните.

Редактирано от Jareth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми и аз по стандартния начин, само че си опирам кутрето в тялото на китарата, за повече стабилност. не знам дали е правилно ама така ми е по-удобно. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го държа Kirk Hammet type. Така ми е най-удобно.

 

Не знам дали сте забелязали как Petrucci държи перото си. Качва средния пръст върху показалеца и(май) хваща перото и с безименния. :P Много странен захват. Аз по този начин мога само да си скъсам струните.

Не знам къде си го забелязал т'ва. Петручи държи перото по съвсем стандартния начин - показалец, палец. За да хванеш "Джаз 3" по описания от теб начин се искат луеко ала йога умения.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.