Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за Boss GT-8


invisible

Recommended Posts

Здравейте. Имам споменатия процесор от заглавието на темата и искам да попитам дали може да се ползва като footswitch за кубе? Имам VOX VT-40 и се чудя дали може да се направи подобна връзка да използвам ефектите и банките на кубето и да ги сменям от процесора. Ако не ще търся да купувам vfs5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш, но само 2 канала. Не знам на този Вокс какво точно може, но на обикновен усилвател с два канала, например чист и драйв можеш да си ги сменяш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви предложения бе човек :) Има един изход за превключване на усилвател. Това е.

Вече зависи от усилвателя. Трябва да видиш твоя какъв суич приема и евентуално да си направиш преходник, ако е необходимо.

Ако имаш MIDI вход на усилватела, по MIDI можеш да направиш много повече неща.

 

Съвсем отделен е въпросът има ли смисъл в това, което се опитваш да направиш? Имаш моделинг комбо и моделинг процесор, което си е почти едно и също.

 

Между другото GT-8 цата си е страхотна машинка, доста хора я ползват за ефекти. Например Нуно Беренкорт. Само, че го ползват в хубав усилвател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм запознат с тоя Вокс и колко добри са банките и пресетите му, ама не е ли по-добре да ползваш тези от процесора...?

 

Примерно - чист канал на Вокс - и вече пресет по избор - крънч, драйв, някакъв соло пресет от Боса + там желание ефекти.

 

Реално имаш техниката - експериментирай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично може да пробваш този път - китара - процесор ( с изключен спийкър симулатор)-оттам в ретърн вход на усилвателя ( би трябвало да имаш сенд-ретърн вход -изход отзад на панела). Така ще елиминираш преамп секцията и ефектите на усилвателя си и ще свириш само с пауър секцията. Дали комбинацията ще е задоволителна зависи от това какво имаш и какво се търси като резултат.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.