Jump to content
Българският форум за музиканти

За звука.


Recommended Posts

Имам молба.

Добре ли се превежда на важата звукова система.

ПС колонки

HI FI система....т.н.

 

Липсват ли ниски или са в повече...Високите дразнят ли или са малко

 

 

Благодаря ви!

 

http://cmusicforum.com/dimitar/FrostMix.mp3 1.7MB

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно е! :cheers:

 

Само преди 30тата секунда някак ми се губят високите, но най-вероятно си е от мен и часа, в който го слушам :happy:

 

Cheers! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става за албум. Много е готин саунда, но звучи като правен за телевизионно предаване (изпитът, вот на доверие и др.) - готина музика, но директно писани китари, програмирани барабани и изкуствен бас.... Трябва (според мен) да се оправят барабаните, после и басчето да се свирне през кубе. Китарите може и така да минат, ама ако ги удариш през кубенце ще стане с пъти по добре. Иначе и така си личи че музиката е хубава, и че ти свириш перфектно. Всичко гореказано важи ако искаш да докараш як рокаджийски албум. Иначе за промо, демо или каквото там друго е повече от добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на слушалки е мн добре утре ша чуя на мониторите. мн как да кажа стегнато звучи. единствено барабанките са малко глухи на слушалките и им липсват високи като че ли. нивото е мн високо и чистичко, което още не мога да постигна. браво :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става за албум. Много е готин саунда, но звучи като правен за телевизионно предаване (изпитът, вот на доверие и др.) - готина музика, но директно писани китари, програмирани барабани и изкуствен бас.... Трябва (според мен) да се оправят барабаните, после и басчето да се свирне през кубе. Китарите може и така да минат, ама ако ги удариш през кубенце ще стане с пъти по добре. Иначе и така си личи че музиката е хубава, и че ти свириш перфектно. Всичко гореказано важи ако искаш да докараш як рокаджийски албум. Иначе за промо, демо или каквото там друго е повече от добре.

:P;)

Eх....... :lol:

Всичко това дано да стане някой ден......

 

Благодаря ти!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти го пожелавам от сърце. Иначе знаеш че съм ти фен. Но от това което правиш има определено смисъл - научаваш се да работиш със звука, експериментираш с ефекти и китари, композиция, аранжименти.... Дерзай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

барабаните ми звучат извън микс-а, най-вече соло барабана.

 

Опа..това го писах за блусчето

 

Едит2: то и тея не са много гот :cheers:

 

Кефи ме синт-а :beer:

Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак здрасти , слушам го тука в работата , и ми се струва че ниските около и под70-80 херца са в пове4е в баса и касата на барабаните , и наче ти си маняшки добър!!!Но да си призная си правил и по добър звук , не знам може и да е субективно но ми се струва че основната китара е някак си по в ляво а не точно в центъра и там малко стои празно.Абе не знам аз май като слушам замисъла в пачетата ти и изпълнението все ми се иска да е още по добре като краен продукт.Успех ти си много талнтлив :cheers: сега го слушам за 3-4 -то път и не мога да преценя но определно баса и особено нещо в ниските е много синтетичен ....

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата някак си потъва.Мисля че част от причините са тези, които Дедзон споделя. До сега твоите неща които съм слушал китарата е била по напред, по изразена. Тук ми звучи някак си стерилна и по в ляво. Иначе другите неща са ок.

 

А всъщност не знам до колко моето мнение е меродавно щото слушам на български колони през усилвател респром ама така мисля!

 

:guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам определено осъзнах днес доста неща

просто вчера съм слушал - смесвал на различна сила от обикновено

а тва доста ми влияе за баланса.....

 

 

Благодаря ви!!!!!!!

:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммммм тва е интересен въпрос .... на какво ниво да се смесва.Наблюдавайки хората дето работят тук дето бачкам в БНР май изискват малко по високо ниво от нормалното с което слушаме музика, забелязъл съм че и в ефирните студия нивото е доста силничко , то за тва работят по двама и то само по 6 часа на ден.Аз мисля че наистина е необходимо да се смесва с малко по високо ниво , но същевременно да се следи и при ниски нива как е микса , трябва да се следи и при ниски и при високи нива тва е много интересна тема , тук със сигурност има хора оито разбират и работят подобна работа ....

Редактирано от DeathZone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.