Jump to content
Българският форум за музиканти

За звука.


Recommended Posts

хммммм тва е интересен въпрос .... на какво ниво да се смесва.Наблюдавайки хората дето работят тук дето бачкам в БНР май изискват малко по високо ниво от нормалното с което слушаме музика, забелязъл съм че и в ефирните студия нивото е доста силничко , то за тва работят по двама и то само по 6 часа на ден.Аз мисля че наистина е необходимо да се смесва с малко по високо ниво , но същевременно да се следи и при ниски нива как е микса , трябва да се следи и при ниски и при високи нива тва е много интересна тема , тук със сигурност има хора оито разбират и работят подобна работа ....

отдавна съм се срещнал с проблема на какво ниво да се смесва....

има стандарт 85 db SPL....но нямам СПЛ метър .... :cheers:

 

та така........лоша хава....да ти кажа от различните нива на слушане винаги стават

различи миксове :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хммммм тва е интересен въпрос .... на какво ниво да се смесва.Наблюдавайки хората дето работят тук дето бачкам в БНР май изискват малко по високо ниво от нормалното с което слушаме музика, забелязъл съм че и в ефирните студия нивото е доста силничко , то за тва работят по двама и то само по 6 часа на ден.Аз мисля че наистина е необходимо да се смесва с малко по високо ниво , но същевременно да се следи и при ниски нива как е микса , трябва да се следи и при ниски и при високи нива  тва е много интересна тема , тук със сигурност има хора оито разбират и работят подобна работа ....

отдавна съм се срещнал с проблема на какво ниво да се смесва....

има стандарт 85 db SPL....но нямам СПЛ метър .... ;)

 

та така........лоша хава....да ти кажа от различните нива на слушане винаги стават

различи миксове ;)

МИСЛЯ ЧЕ ДЕЛЯН ТРЯБВА ДА ВЗЕМЕ ОТНОШЕНИЕ ПО ТАЯ ТЕМА АМА ТОЙ НЕЩО СЕ СПОТАЙВА :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.