Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко ни струват барабаните до сега?


Recommended Posts

ами за палките незнам изкарахме една зима с тва което беше останало от тях :D а иначе педала за касата ми е подарак

всичко струва някаде окло : незнам колко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

знам ли колко, но приблизително около 4 бона, сет, двоен педал , чинели,модул, тригери, микрофони, без да слагагам кожите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1-2 седмици си взех Ямаха Стейдж за 1000лв.,за хардуеър по нея добавих около 500лв.,купих си барабанче за 400лв.,фуса,краша и сплеша ми са над 1000лв. и имам 2 микрофона за около 200лв. - Значи в момента свиря с над 3000лв :) леле - какще ги връщам :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Изобщо даже не си и помислям, че сме най-прецакани, едни от най-прецаканите сме:D

При клавирите ъпдейта е в доста по-малки суми, но за духовите нямам думи, да  :)

За нервите и парите.....да бяхме учили за митничари.... :)

то не,че всички са учили за барабанисти де... :D

 

изкуството си струва скъпо и от чисто материална гледна точка,НО И ОТ ЧИСТО ИНТЕЛЕКТУАЛНА.то е ясно,че с пари НИКОГА не можеш да си купиш удовлетворението от музицирането.(проф. Вучков ряпа да яде,а :) ).като искаме-ще даваме.и получаваме.проста логика,нали.аз нали по принцип съм винаги назад с материала и ЕДВА СЕГА ТЕПЪРВА започвам да се "оборудвам" с нещо по-различно от това,което имам до сега.преди няколко минути си взех...купих един краш амати на старо от местния музикален за 35 гроша.може и да съм се прецакал,но кво да се прави.аматъора си е аматъор.хвърлил съм око и на един силджанец райд за 190 гроша,обаче ще си го подаря след като ми мине сесията...успешно...дано :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо и никакви каса Амати, каса Стаг, том Стаг, 4 тома Амати, фус машина Амати (чинели Амати), фус машина Стаг (чинели Зилджан ZXT), китаец 18' Стаг, райд и сплаш Амати, 2х Стаг педали и всичко това - 1450 лева приблизително, ...до момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За възможно най-продънените барабани за които сте чували съм дал около 370 лева. Хех, имам 2 чинела: единият е рязан незнайно от какво и звучи като нещо средно м/у краш и сплаш; другия пък и и той рязан, но звучи средно м/у Раид и краш. 2 Каси, много олющени и сас стари лепени кожи, при тва само 1 педал. Солов барабан със импровизирана стоика, лепена от китариста с елекрожен и стани арматури. Имам нещо подобно на фус, само че без педал и са някви мелези - резани от незнайно какво. имам някав калпав Том 13 и слава богу що годе добър Флор Том.

Няма да се учудя ако ми се смеете. Така е като си начинаещ, като сметнете, че все още ходя на даскало, а и финансите са оскъдни... ;) :wall: ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За възможно най-продънените барабани за които сте чували съм дал около 370 лева. Хех, имам 2 чинела: единият е рязан незнайно от какво и звучи като нещо средно м/у краш и сплаш; другия пък и и той рязан, но звучи средно м/у Раид и краш. 2 Каси, много олющени и сас стари лепени кожи, при тва само 1 педал. Солов барабан със импровизирана стоика, лепена от китариста с елекрожен и стани арматури. Имам нещо подобно на фус, само че без педал и са някви мелези - резани от незнайно какво. имам някав калпав Том 13 и слава богу що годе добър Флор Том.

Няма да се учудя ако ми се смеете. Така е като си начинаещ, като сметнете, че все още ходя на даскало, а и финансите са оскъдни...  :ph34r:  :  :dance:  :dance:

 

Спокойно,аз няма да ти се подигравам ;) Поради простата причина,че нямам абсолютно никакви барабани.Свиря в нашата музикална школа на едно облепени,орязани барабани(горе-долу като твоите,ако не и по-зле) Въпреки това обаче не се отказвам и си събирам парички...събрала съм само около 160 лева.Скоро няма да мога да си позволя барабани като гледам как вървт нещата.В крайна сметка в осми клас няма как да се печели много-много :bravo:

Иначе свиря от около 3 месеца и се кефя. :bravo: Даже май банда щели сме да правим :band2: Начинаещи музиканти,какво да ви кажа...първата песен,която ще пробваме да свирим(само след 3 месеца обучение) ще е майче на Pink Floyd-Another Brick in the Wall.Мисля,че барабаните там не са от най-трудните и се повтаря едно и също..незная,не съм свирила досега по песен(смятайте колко сме начинаещи) :dance: Иначе в музиката не съм толкова начинаеща..от 1-ви клас насам си дрънкам на пианото..така,че все имам някакво понятие.

Малко се отклоних от темата майче,но карай...

Та така,ако имате някакви съвети за барабани,не много скъпи,които мога да си взема след като посъбера парички-давайте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми до сега моите са 2700, а треа да ги връ6там ся, ма не се оплаквам, треа да се живее докато има сили в нас:band2: като одъртееме нема да стааме за таа работа! :bravo: И Зомби, недей да мисли6, 4е като нема една торба с надробени каси и мноо брейкове е лесно да се изсвири:ph34r: нема такъв филм, не 4е аз то4но моа да дам компетентно мнение, ма Пинк Флойд са легенда и си има при4ина за това!:bravo: Успех ти пожелавам, мноо е готино с първата банда, ех спомени:):dance::dance::dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.