Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да вземам високите и ниските тонове във пеенето.


r_rosen08

Recommended Posts

Здравейте,искам да ви попитам как да вземам високите и ниските тонове когато пея,защото гласът ми още не е мутирал и звучи детски.Обикновено когато пея си компанирам с китара но при изпълването на ниските или високите тонове нещо не се получава и гласът ми започва някак си да прекъсва или да звучи пискливо.

Сега се уча да пея песента boulevard of broken dreams на Green day,но съм неопитен и не знам как затова моля да ми кажете как да изпълня тази песен и как да потдържам и тренирам гласа си общо взето да го подобря защото както казах аз съм момче с не мутирал глас. :yes:

Ами с много и продължителни опити ще започна ли да пея по добре?  :)  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ставаше по интернет, нямаше да има учители по пеене. А именно такъв ти трябва, като гледам.... :)

Редактирано от Vasil Pavlov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът е такъв,че нямам възможност да ходя на учител по пеене.Но за сметка на това учителят ми по китара ще ме учи да пея някой песни но това ще е след доста време. :)

Чудя се дали в домашни условия дали мога да се науча да пея добре,все пак опитвам от кратко време вече от седмица и съм нов в това.

Проблемът ми е в ниските тонове,някак си гласа ми прекъсва.Дали като порасна малко гласа ми ще се оправи  :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на 12 години,може би в това е проблема с гласа ми.  :)

Дали след няколко години когато гласа ми мутира ще се получава по добре?

Ами ще разгледам раздела надявам се да не съм прекалено малък за да пея,и да опитвам да докарвам тоновете. :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ok: Единственият правилен начин да станеш добър певец е - от тук нататък често и упорито да се упражняваш и то по възможност с учител. Това е гарантирано ефективна "рецепта", вервай ми!  :yes:

:secret: А, написа ли си домашното?  :greenball:

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушай Лими. На тази възраст трябва да работиш с учител. Определено след 2-3 или 3-4 години гласът ти ще се шлифова и ще можеш да прецениш диапазона си и ще можеш да пееш без да ти вреди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е гласът ти да е малко или много мутирал, когато започнеш да се занимаваш по-сериозно с пеене, поне според мен. Също така, каквото и да правиш, имай предвид, че напъването и насилването не са приятели на гласа ти. Лими е напълно прав за учителя.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.