Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на пикапи


killer

Recommended Posts

Като сме го ударили на оффтопик :)

 

Yamaha RGX-420 S. ... Pickups: 2 x Ceramic Humbucker

 

какво се визира с това керамични ? :)

Тва са керамични магнити.

Другите изпозвани са алнико. главно алнико 5, името идва от сплавта(алуминий, никел, кобалт)

керамичните магнити принципно имат по-остро звучене. повечето димарцио-та са с керамични магнити. повечето евтини адаптери по скуайъри и т.н. също.

Оригиналните адаптери на фендер и гибсън са с алнико 5

 

п.с. тва не означава че едните са добри а другите лоши де ;)

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Повечето модели на DiMarzio, които гледах в сайта им, бяха с Алнико 5...поне повечето от споменатите дотук модели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момчета, чисто нов съм, попивам информация.

Полезна ми е. Ще се радвам да се включа активно в дискусиите.

Забивам с Джаксън. Поработвам върху китари чат-пат. Ще ви пусна снимки скоро и ще се радвам на оценка:), но трябва да се чуят.

Трудно намирам подходящ дървен материал, особено за фингърбордовете.

Казвам се Емил Михайлов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поработвам върху китари чат-пат. Ще ви пусна снимки скоро и ще се радвам на оценка:), но трябва да се чуят.

Трудно намирам подходящ дървен материал, особено за фингърбордовете.

Казвам се Емил Михайлов

Оххооо бравос! колега значи! ;)

Ще се радвам да обменим опит :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сме го ударили на оффтопик :)

 

Yamaha RGX-420 S. ... Pickups: 2 x Ceramic Humbucker

 

какво се визира с това керамични ? ;)

Тва са керамични магнити.

Другите изпозвани са алнико. главно алнико 5, името идва от сплавта(алуминий, никел, кобалт)

керамичните магнити принципно имат по-остро звучене. повечето димарцио-та са с керамични магнити. повечето евтини адаптери по скуайъри и т.н. също.

Оригиналните адаптери на фендер и гибсън са с алнико 5

 

п.с. тва не означава че едните са добри а другите лоши де ;)

Ясно ;) Мерси за инфо-то :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето модели на DiMarzio, които гледах в сайта им, бяха с Алнико 5...поне повечето от споменатите дотук модели

Е, ти какво очакваше? :)

 

Jackson, макар да не е тук мястото: добре дошъл!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето модели на DiMarzio, които гледах в сайта им, бяха с Алнико 5...поне повечето от споменатите дотук модели

Да sorry грешката е моя :)

Evo-то примерно е с ceramic, Air,PAF и др. са с Alnico V

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето модели на DiMarzio, които гледах в сайта им, бяха с Алнико 5...поне повечето от споменатите дотук модели

 

Е, ти какво очакваше? ;)

Абе специално онова адаптерче, за което смятам можеш да сключиш сделка и с дявола :) (за инфо как става тая далавера питай ръсти - иска се малко кръв, крило от прилеп и задължително моето присъствие) си е с керамични магнити :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето модели на DiMarzio, които гледах в сайта им, бяха с Алнико 5...поне повечето от споменатите дотук модели

 

Е, ти какво очакваше? :)

Абе специално онова адаптерче, за което смятам можеш да сключиш сделка и с дявола :) (за инфо как става тая далавера питай ръсти - иска се малко кръв, крило от прилеп и задължително моето присъствие) си е с керамични магнити ;)

Знам :)

Интересно ми беше дали ще се поправиш ;)

 

Наздраве и бравос! ;)

 

А сделката....много искам, ама няма парички засега....кои знае...може и да ми се случи малко по-натам :)

Ако ти попадне някое - обади се! :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е много интересна тема!

Аз лично за себе си все още не съм решил кой е точно любимия ми pick-up.

Имам няколко различни китари с различни адаптори и забелзвам, че всяка една от тях звучи прилично различно.

например:

- Vintage Razer w/EMG H4(passive/ bridge position) ми дава може би най-желания за момента звук,който мога да си позволя.

-Jackson RR3 w/Duncan Designed® Detonator™ Humbucker (bridge&neck) - От тази също получавам задоволителен дисторшън звук, но ми се струва че идва леко пресилен.При едни и същи настройки с горната китара се получва по-силно изкривен звук ,което някакси не ме радва(не че не си падам точно по изкривения звук).Просто това води до едно кофти замазване.

-Ibanez RG7321 w/AH7 (bridge& Neck) - при тази звука сякаш е най-зле.Звучи доста по глухо на същите настойки както по-горе и дефиницията на тона е по-трудна.Мисля си евентуално за едни DiMarzio Pick-ups като вариант.

-Line6 Variax - това е с пиезо и напрактика не е точно адаптор,но самия звук(макар и дигитално модулиран) е на доволно високо ниво.Проблема е че няма специфично "тежко" звучаща бленда.Най-доброто е Gibson Les Paul'58 ,но и това е доста ретро и не може да избяга от онзи "микрофонно" звучащ адаптор на Лес Пола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

seymour duncan SH-13 Dimebucker - много яка резачка, много съм доволен от него. Силен сигнал и нисък шум. Лошото е че за чисти китари не става много много, защото пичовете като са го оптимизирали за кривоч са поизрязали ниски и са подигнали среди. Но за тежък стил е мечта. Използван от Даймбег Деръл

 

EMG 81 - жесток адаптер. Чува се безумно ясна атака на всеки тон. И той като дънкана не става за чисти китари - средняшки е. Става за по спийдарски работи, за блечец, Фиър Фекчъри и т.н. Използван от: Кърк Хамет, Кери Кинг, Кристиян (Фиър Фекчъри, Сайпръс Хил и др.), ИнФлеймс, изобщо класика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се чудя, ако ни плащаха от съответните компании да им рекламираме пикъпите, колко ли хилядарки вече щяха да издуят нашите джобове?!?!

 

:lol: :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само се чудя, ако ни плащаха от съответните компании да им рекламираме пикъпите, колко ли хилядарки вече щяха да издуят нашите джобове?!?!

 

:P  :green:

Т'ва не е реклама.

Всеки харесва различен звук и всеки адаптер звучи различно. Ако аз си харесам DiMarzio - Evolution, на теб може изобщо да не ти хареса.

Темата има за цел да обясни кой адаптер какъв звук вади и като влезнеш тук да намериш това, което е най- подходящо за теб и да знаеш какво да търсиш в магазина. Лично аз съвсем наскоро разбрах какво търся като звук и кои адаптери биха ми свършили евентуално добра работа. Това да намерите точния звук, който търсите е една от най- трудните задачи (по- трудна от тази да се научите да свирите), защото се намираме в БГ и тук няма магазин в който като влезнеш да има всякакви китари с всякакви адаптери и всякакви усилватели и всякакви ефекти и да пробваш на воля докато избереш комбинацията която най- много ти допада ...

Ще помоля за по- малко офтопик ако е възможно - така се затруднява четенето на съществената част.

Нека отзиви за адаптери дават всички, които имат преки наблюдения и са пробвали повече от една конфигурация (китара/адаптер/амп).

;);) :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата има за цел да обясни кой адаптер какъв звук вади и като влезнеш тук да намериш това, което е най- подходящо за теб и да знаеш какво да търсиш в магазина. Лично аз съвсем наскоро разбрах какво търся като звук и кои адаптери биха ми свършили евентуално добра работа. Това да намерите точния звук, който търсите е една от най- трудните задачи (по- трудна от тази да се научите да свирите), защото се намираме в БГ и тук няма магазин в който като влезнеш да има всякакви китари с всякакви адаптери и всякакви усилватели и всякакви ефекти и да пробваш на воля докато избереш комбинацията която най- много ти допада ...

Ще помоля за по- малко офтопик ако е възможно - така се затруднява четенето на съществената част.

:lol:  :lol:  :hello: :

 

:unsure: Казано точно и на място :lol:

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.