Jump to content
Българският форум за музиканти

Да припомним, да обобщим: ламБите: кой какви, защо и как?


sa6tiat

Recommended Posts

Аз в момента съм с крайни ламби ENGL, закупени от Дивизията и съм доста доволен. Преди бях с JJ и също звучаха добре, просто тия на ENGL имат част от характерното звучене на техните си ампове.

 

Трябва да поекспериментирам с преамп ламби, ама да видим кога ще стане :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип JJ се водят доста надеждни. Като всяко нещо - на някои ампове звучат по-добре, на други не толкова...много зависи от самия усилвател. При проби, особено предусилвателните имат повече ниски, което пак ще се повторя, някои ще харесат - други не. Тунгсол 6л6 се водят уж най-харесваните, казват че са и надеждни. Разбира се по отношение на надеждността много зависи от биаса и ако са напържени предава Богу дух относително по-бързо. На мен крайните на JJ ми допадат доста, но трябва да се пробва всичко за да се дават по-категорични мнения. Примерно колега скоро взе JJ за един ректифайър и сподели доста ласкави отзиви, но той сам ще си каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако коментираме звук (а не часове работа и др. технически показатели)  е същото като с китарите - слагаш, пробваш и разбираш кое ти харесва. Това е единствения начин за мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че има разлики, примерно всички знаем, че 6Н2П не звучи зашеметяващо, когато се ползва(с модифицирано отопление) в повечето хай-гейн ампове. Как ще звучи лампата обаче, зависи не само от нея, а и от схемата, в която е поставена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.