Jump to content
Българският форум за музиканти

Странно пращене


Recommended Posts

Напоследък забелязвам едно много много странно явление. Когато изсвиря някоя квинта на басовите струни и се чува някакво странно пращене, като от статично електричество, и проблема е в китарата някъде. Първо си помислих, че може да е от кабелите. Не е от тях. Помислих, че може би адаптерите са твърде близо да струните, изравних ги с пикгарда, същата работа. После реших, че може да е ампа - не е, пробвах го с друга китара. И ето най-странния момент - това пращене се чува единствено и само като се свири сол квина от трета позиция и до диез от четвърта :):):) Не че пращенето е толкова силно, пък и се усеща само на чиста китара по-осезаемо, просто е дразнещо и имам чувството, че нещо някъде се е разбутало леко. Пък и няма да е гот нещо да се омаже генерално баш когато не трябва (например на сцена) тъй че.. дайте някакъв акъл какво става. Китарата не съм я отварял все още, щото не ме бива много-много по спойки, връзки и прочее неща. Но ако се стигне дотам имам няколко завършили инженера под ръка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми може да е много неща. не си казал откъде идва пращенето - от говорителя ли? с какъв амп си? какъв говорител? горе долу в кои честоти е пращенето? при всички нива на звука ли става? на слушалки пробва ли? може да е от говорителя?

никаква информация не даваш - как да ти помогнем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уф нищо не съм обяснил като хората. :godbless: Не че се учудвам.. Не е от прагчетата. Бражденето излиза от говорителя, при всички нива на звук, гейн и честотни настройки. Проблема е налице и на слушалки, тъй че проблема не е от говорителя. Ампа е Park G15RCD, малко практис-ампче. Записах го и качих бражденето в моя лейбъл в г-мейла. Записа е направен с микрофонче за компютър, но се чува точно това, което е. "Сетъп"-а е китара -> амп, с безпроблемен кабел. Чува се при всички конфигурации от адаптери - бридж, бридж + нек и нек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прилича ми на прецакан потенциометър или ключ нещо.......

от вибрациите на струната нещо се размества и не праив хубав контакт

провери запоената за бриджа жица, която го свързва с масата

провери общо взето всички спойки, дории тези на изходния жак

прилича ми на пукане от недобър контакт на масата

 

аааа и един съвет - пробвай да свириш, докато си допрял с ръка някаква маса - примерно металния корпус на жака - там е най-сигурно

и виж дали пак пука

ако има проблем с разпоена маса, щом си я допрял на жака значи трябва да не пука

 

задължително пробвай в друг амп или поне в саунд картата на компа :idea:

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен кубето влиза в кофти резонанс. Макар, че за да го имаш на слушалки не може да е от това.

Пробвай през компа на слушалки и с друго кубе за да локализираш проблема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно китарата ти да е с флойд роуз?

 

Питам, защото имах подобен проблем. Бяха ми поостаряли пружините на флойда и особено на 5-та и 6-та струна изпадаха в резонанс и се получаваше нещо подобно като звук.

Редактирано от niki123bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шума е налице навсякъде - ампчето, саунд картата, даже го набутах в един стар касетофон. Флойд нямам, с фиксиран бридж ми е китарата. И аз съм на мнение, че някоя жичка се е разбутала.. А ако не, ще се сменят потенциометри. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.