Jump to content
Българският форум за музиканти

Композиция за пиано - моля за мнения


Recommended Posts

Здравейте! От няколко години се опитвам да композирам творби с дълбочина, тъй като не успях да постигна добри резултати в същото начинание чрез електроника - се пренасочих към сампли на класически инструменти - със смесени резултати... Този път беше поредния - композирах това за струнната секция, но самплите разваляха всяко чувство след себе си... И все още не съм аранжирал нещата много, че да е добре за пиано, но главната идея е тази която ще чуете.

 

Тръгнах без гама - исках да се освободя и правих нещата по слух, някои неща са атонални, някои.. не.  Опитвам се да изразя определени чувства, по точно когато те се появят да им дам шанс да заживеят - нещо което ми беше много трудно с електроника.

 

Очаквам да чуя критика, мнения! Каквото имате - ще съм благодарен.

Мнение от някой пианист, хора изобщо музиканти (надявам се има такива тук) ще е ценно - откъснат съм от по-професионален поглед над нещата(в друга сфера на изкуствата съм), и не зная какво правя и става ли нещо и има ли това което става стойност!?

 

https://soundcloud.com/liubomir-ikonomov/composition-for-piano

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какви vst ползваш. Пробвай Native Instruments.

 

В средата имаш едни по-бързи пасажи, които звучат като свирени от робот. Ако си ги писал като midi или с ноти, а компютъра ги свири, трябва да пипнеш малко velocity-то, да не е абсолютно еднакво във всички тонове.

 

Композицията е интересна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Питаш ни дали има стойност в твоята музика? За кого? Нима ти сам не вярваш в себе си?  :yes:

Композицията е интересна за мен! :coolp: Продължавай да твориш и не се поддавай на отрицателни реакции. Радвам се, че си разбрал "пороците" на електрониката. Най-добре ще бъде ако се обучаваш сериозно да свириш на пиано. Това е твоят инструмент според мен! :thumbs_up:

 

П.П.Всъщност на какво и колко умееш да свириш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте!

Не умея да свиря на нищо акустично :)

Именно заради това се насочох към електронна музика пъвоначално..

Това май е и причината да не съм уверен.. А да започна обучение тепърва - не зная кога ще догоня идеите в главата си?..

За това и искам да чуя мнение на професионален музикант :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай ривърб, компресия, eq :) Помагат на слушателя да приеме настроението :)

Велоситито задължително го оправи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.