Jump to content
Българският форум за музиканти

За ел. китари Jackson


TNT To the Moon

Recommended Posts

Предложените от мен SG-та:

http://mmg-music.com/content/vintage-vs6

http://mmg-music.com/content/epiphone-sg

Ето ти линкове и за Лес Пол варианта, но са малко по-скъпи:

http://mmg-music.com/content/vintage-v100-tsb

http://mmg-music.com/content/epiphone-les-paul-standard-0

Моето скромно мнение е, че са поне с класа по-добри от почти всичко в съответния ценови клас!!!

Успех в избора и не забравяй, че V - формата не е много комфортна, особено ако си начинаещ китарист, тя е идеална за класическите китаристи, защото при сядане се прикрепя между двата крака, като опорен е десния, самият гриф ще ти дойде по-високо, особено първите позиции, иначе с ремък става...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dickens, навярно си прав, а аз понеже си падам колекционер и по - точно съм отявлен фен на Gibson - LP и SG, досега все не ми остава възможност да изпробвам някое "американско чудо"... Всеки път, когато имам финансова възможност се ориентирам към някой Gibson... Мечтая истински за един Zemaitis в момента, както и за LP - Studio, щото до момента нямам.... А колкото до Японския лицензиран Jackson, аз лично съм доволен, като пак повтарям, базата ми за сравнение е с китайския и индийския вариант, щото с Гибсъна и Фендъра сравнението ще е нелогично, понеже Jackson-а си е чиста метъл машина, но като цяло е добър, на теб не ти допада, може би защото имаш USA... Надявам се до края на годината, ако е рекъл Господ, да ви се похваля със мечтания от мен Zemaitis MF 500 LS, ако не ме изгони жена ми, ще се разделя с 3000 "гущера" ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и благодаря за съветите, сега вече съм се спрял на тъмночервения Vintage и на Schecter-a. Все още гледам за някой Джаксън 2-ра ръка, но може би ще събера още пари за по-хубава китара и кубе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако ще ровиш ebay за Jackson втора ръка моят съвет е да следиш и за някой стар Kramer или Carvin втора ръка.Никога няма да сгрешиш ако успееш да набараш някоя запазена,ако ще да на 30 години....

 

MOD EDIT:Не цитирай предходните мнения

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят Jackson струва 945 лева и изобщо не ми беше удобен.Говоря в минало време, защото го продадох.

А относно тези, които автора на темата визира дори и адаптерите им не са хубави.

 

Предимно свиря песни на Guns, Led Zeppelin, Metallica и AC/DC.

 

Съдейки по това изказване наистина незнам защо си се ориентирал към Jackson.

Що не си купиш едно LP среден клас втора ръка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И яз това се чудя,бойните китари на изброените банди са гибсъни,а свирят и с телекастър в студио,поне на цепелините,ключови парчета са с теле..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте ги насам тея LP-та среден клас втора ръка за 450лв насам! Среден клас Cort ли, Epiphone ли, Gibson ли. Вероятно за Cort и Vintage говориш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Кой спомена пръв тези модели, които така те възмутиха?

 

Предвид факта че НЕ съм почитател на LP контура, би било нетактично от моя страна да се окажа с повече информация по въпроса от човек който развълнувано споделя: "Дайте ги насам!", докато прави недвусмислена забележка на останалите.

 

Приятелю, Cort не бих препоръчал сериозно на никой.Винтидж и бейкърс също са компромис...Старите епифон са хубави инструменти, но аз говоря за по-класна марка бюджетни инструменти.

 

Чувал ли си за марката Hondo?Защото аз това имах предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправи ме ако греша, но среден клас Epiphone LP означава цена от около 800лв. Бюджетът в темата е 450лв. 50% надолу, водят до скъпо посещение при лютиер. В случая ти споменаваш по-качествен инструмент, който се вписва в този бюджет. Не съм ни най-малко саркастичен, заинтригуван съм. Ако можеш покажи конкретна оферта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама пак ти говориш за Епифон.

Освен това препоръчах на човека да търси втора употреба, така че дори и Епифон влизат в бюджета...

 

Относно Hondo ето един линк: http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=hondo+lp&LH_PrefLoc=2&_sop=3

 

Радвам се че не се заяждаме.Извинявай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.