Jump to content
Българският форум за музиканти

РОЛАНД срещу ЯМАХА


rusnaka

Recommended Posts

Абе интересно. Аз съм с Роланд от 1 година. До тогава имах хитър петър Джем. Та свирех в една група в слънчев бряг и се явих на едно прослушване - там 90 процента от всички клавиристи ползваха РОЛАНД. Аз пък смятам да мина на ЯМАХА. Не че Роланд са лоши - но сякаш просто това не е моята марка.

 

И още една тема в темата ЯМАХА МО6 срещу РОЛАНД ДЖУНО-Д.

:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де - нека да насочим темата към МО6 или МОТИФ ЕС - то е същото но МО-то няма семплер - срещу Джуно-Г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първото ми писане е станала грешка. Става въпрос за JUNO-G, а не за JUNO-D - него не си го купувайте - няма нищо общо с Г-то :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен и от двете марки, пасват си засега. А ако имах и някой корг или поне една нищо и никаква клавия... :green: :green: :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не познавам НОРД КЛАВИЯ. Май не са много разпространени, обаче не знам какво имат те повече от един МОТИФ ЕС например... :greenball: Сега да не се обиди някой :)))

Айде пишете и в другата ми тема за лаптопа, че да знам какво да правя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има Triton Classic Pro 76, но нови не знам дали се намират.

Наскоро тук имаше обява тритон класик 61 за 1000 лева. А дали е по-добър от твоя Роланд ти ще прецениш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моя му харесвам много пианата, ел пианата (те общо в първата банка са стотина) има голям избор, но някои са особено готини. Също много му харесвам брасовете, щрайховете и електронните простотии... Просто е номер едно... И е ултра лек - само 6 килограма... Но е с 64МБ РОМ!!! По отношението на органите - има някои добри - има някои от XP50, от D20 и от Легендарната DX седмица, но не ми харесват имитациите на истинския хамонд... Освен Б4 никой друг не може да ги прави... Мотифа най ги докарват, но пак си личи... Е но са по-добри от моя!!! Но не мога да кажа същото и за пианата(особено rhodes),брасовете и щрайховете. В смисъл - горе-долу на едно ниво са - различават се разбира се, но на моя са му убийствени родесите... И все пак искам мотиф... Не за друго, ами защото Роланд нещо не ме кефят - като го купувах не знаех, тъй като никога не бях свирил на Роланд... Пробвал съм един Тритон класик... И нещо май... Не е много... Пък е и стар, да не забравяме!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

брату6ка много се радвам 4е роланда ти ьаресва. за хамонд не сам сагласен за6тото имам мотиф и наистина органите са прили4ни ако пипне6 тук там но от както си купих NORD STAGE 88 мога спокоино да споделиа 4е по добра симулациа на В3 ...V type....FARFISA...rhodes MK I MK II И МК 5 просто не сам 4увал...убеди се сам: може6 да 4уе6 звуците на вси4ки модели на КЛАВИА:

 

http://clavia.com/downloads/mp3/index.htm

 

препора4жам ти да 4уе6 NORD ELEKTRO заради органите NORD MODULATOR заради синти звуците и акусти4ните звуци и NORD STAGE

заради пианата

 

относно МО И Мотиф повярваи ми разликата е огромна замисли се само за цените:D

 

Yamaha MO6, MO Music Production Synthesizer, 61 Keys LC Keyboard (Initial Touch), Tone Generator AWM2, Polyphony 64 notes, Multi Timbral Capacity 16 parts (internal), Wave 175MB (when converted to 16-bit linear format), 1,859 waveforms , Preset: 512 normal voices + 64 drum kits, GM: 128 normal... [info]

1199 EUR

 

Yamaha Motif ES 6,new Wave Rom mit 96 MB, newr Tonerzeugung 128 Voice, MEGA Voice Technologie from Yamaha Tyros, Phrase FactoryRealtime Loop Remix, Sampler max. 512 MB Ram, optionales mLAN Board [info]

1699 EUR

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гювеч, бих искал да те поправя.МОТИФ ЕС има също 175 Мб ром.Като цяло разликата между ЕС и МО е :МО няма семплер и има 512 Normal presets срещу 768-ЕС (без ГМ) полифонията е 64-МО/128-ЕС.

Това е.друго няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гювеч, бих искал да те поправя.МОТИФ ЕС има също 175 Мб ром.Като цяло разликата между ЕС и МО е :МО няма семплер и има 512 Normal presets срещу 768-ЕС (без ГМ) полифонията е 64-МО/128-ЕС.И още разни дребни работи.

Това е.друго няма.

 

П.С. Стана някакво объркване моля някой модератор да изтрие предния ми пост.

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.