Jump to content
Българският форум за музиканти

Струнник


Recommended Posts

Здравейте пичове! Отново съм аз, с моята проблемна китара...Наскоро забелязах, че струнникът ми е започнал да се разлепя... Вече мога да пъхна едно от перцата си между струнника и корпуса...https://www.facebook.com/photo.php?fbid=235421846632473&set=pcb.235421899965801&type=1&theater Моята учителка ми разказа как някакви неини МЪченици така им се случило и се наложило да си вземат нови китари... Моля ви помогнете! :crying:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванко ей ти ги последнит думи в отговор на това дето всички ти казахме да не слагаш метални струни, за да не ти се скъса струнника:

 

"Е па то тва вече стана мазало ве мама ви шайба. Моята учителка каза, че няма проблеми, ако сложа 010 слагач ги и толкоз! А и плюс това ще я сменям с акуснична или електрическа."

 

Сърбай си попарата и поздрави на компетентната ти учителка!

Редактирано от G.Varbanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм слагал метални струни! Не е от това! Просто китарата ми чисто нова струваше 76 лв. т.е. (освен това, че е китайска) е пълен боклук. До сега съм дал общо 160 лева, като броим и китарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

trendkiller,

1. Живея на края на света, в Силистра;

2. Най-близкият лютиер е поне на 120 км (имам в предвид гр. Русе);

3. Аз съм на 13;

4. Пътувам извън родния си град само два или три пъти годишно и то винаги до гр. Варна;

5. Следващото ми ътуване до Варна ще бъде може би след 2/3 месецъ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С.

6. Като знам бай ти Ганя как си шие гащите на ми се ще да ми лепи китаеца;

7. Като знам бай ти Ганя 'къв мародер е и как ша ма одере...само до ходене по лютиери ми е;

8. Ходя на уроци и не мога да ги изпускам по лични причини;

9. Ще ми лепи струнника пет седмици...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванко, а гъза търсиш ли да ти избърше някой във форума? Има си цял раздел "Изработка и ремонт", ще попиташ хората там и те ще те светнат дали ти трябва да пътуваш 120км до най-близкия лютиер. Като не те кефи този вариант си разсипи китарата. Успехи! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе, Мъжки! На 13г. много работи знаеш, ама май да пишеш и да общуваш човешки не знаеш! Нейсе, понеже търсиш съвет - един от мен. Вземи си оправи правописа, за второто е късно вече - там първите 7 години са важни... 

Така, по темата - щом нямаш вяра на бай ти Ганя, пробвай се сам. Използвай лепило за дърво, стеги /дърводелски/, темите в "Изработка и ремонт" и най вече ръцете и акъла си. Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мара! Сструнника ми започна да се отлепя от корпуса на китарата, не ми се ходи при лютиер и нямам тази възможност! Какво лепило трябва да използвам? Епоксидно? Колко време трябва да стои китарата хваната с дърводелски стеги? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мара? Кака Мара или Тетка Мара?

Братле, dejavu ли имам или повтаряш темата?

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, наистина, не съм създал темата за да се гавря с някой! Струнника ми започна да се отлепя и имам нужда от помощ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.