Jump to content
Българският форум за музиканти

Как работи това нещо?


flipsy

Recommended Posts

снимкаМного ми е интересно как работи това нещо и дали е качествено.За пъри път виждам такова нещо

 

ПС . Може малко да ми е досадна темата или да беше за говорилня но.. се извинявам предварително :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на всяко прагче има бутони вместо струни, а там, където се удря с перцето са някакви пластини. Според мен си е детска играчка и не може да се сравни със свирене на истинска китара... Т.е. ако наистина искаш да свириш на китара, съвсем не е това варианта :) Имаше ги в Техномаркет или Технополис, ако толкова ти е любопитно може да видиш там (ако още ги има).

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миди синтезатор :D струните не се настройват а са хлабави - имат датчик на всяка, който детектва кога свириш на нея, а "прагчетата" са бутони, които задават, тона който ще свири.

 

Не съм свирил с такава играчка но ми изглежда като тотална измишльотина

 

едит: изпревариха ме :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забавна работа :D Ако си имаш в излишък можеш да си поиграеш и да видиш на какво е способна тази китара.То много кофти кат е с бутони!Изкривяването на звука и диста как ли са :) Направо кат ида към софия ще мина в някой магазин да разгледам кво е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами скъпо е, ама кво да прайш :) освен да не си го купуваш :D Дават го като "самоучител". Единственото нормално приложение, което ми идва наум е вместо МИДИ клавиатура за компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е миди учебна китара , вместо стуни по грифа има бутони (светещи) които които показват къде да натиснеш за да хванеш акорда които си избрал от менюто а на дясната ръка си има струни - с две думи напълно непотребна вехтория която едва ли ще влезе в употреба на някой... това си е мое мнение. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами де да знам за дист... сигурно не е предвидено да се ползва за такива неща.

Може да се сложи дист на аудио аутпута(ако има де-май няма), но 100% ще стане мазало...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо е Ямаха. Учебен инструмент- целта му е да свикнеш с китарата. Странно е наистина, не съм го пробвал още само съм чел малко за него. Но според мен толкова пари не си заслужават да се дадат. Защото не можеш да излезеш да сеириш някъде с него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе

 

Това нещо го имам. Това е МИДИ китара. Взех я със специална цел, но не ми свърши работа точно ...

Има 20 различни бленди в нея - пиано, китари, бас китари, синт басове и прочие

 

Свириш си като на обикновена китара, а когато натискаш бутоните по позициите - те светват.

Освен това има барабанки в нея и пълно функционален МИДИ саунд модул. Можеш да ъплоадваш МИДИ файлове в нея и да ги прослушваш или заучаваш, понеже докато свири - светват съответните бутони по грифа :)

Много забавна играчка!!

 

Между другото я продавам. Не е излизала от нас. Нова я взех за 450 лв ако не се лъжа. Дай ми 300 и е твоя :) Чисто нова е!

 

Наздраве!! :cheers:

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... не можеш да излезеш да сеириш някъде с него ...

Нищо подобно ... Свирил съм с нея лайв в хотел на Златни пясъци. Тогава свирехме с @Паскалеро две акустични китари, а понякога хващах миди китарата и свирех с пиано саунд.

Само малко по по-друг начин трябва да се свирят обръщенията за да звучат логично.

Бих казал даже, че е много забавно!

 

Между другото има различни пластини по тялото на китарата (отзад по дължината на целия гриф и на бриджа), които действат като сензори за това дали пицикато искаш да свириш или не и още някои такива екстри.

 

Много гот са я измислили японците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкривяването на звука и диста как ли са

По-скоро се запитай как се правят бендове... :P

 

visiondann, възможно ли е да покажеш запис, правен с този инструмент? Много ми е любопитно как звучи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.