Jump to content
Българският форум за музиканти

Пикапи - предпочитания


solo5

коя марка пикапи предпочитате  

84 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Анкетата е леко некоректна....няма да кажа защо...но например няма гибсън, фендер пикъпс...

що да е некоректна

това не е анкета за всички адаптери

а да си направя заключение за мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И трите предложени за гласуване марки адаптери са отлични, но не представят елита на производителите... Общо взето, манията да се пробват различни адаптери и произлезлия от това доста печеливш бизнес започнаха в началото на '70-те години - простата причина беше, че след купуването на фирмата Фендер от Си-Би-Ес през 1964 година производството на китари беше ужасно развалено! Нормално - без гения Лео Фендер не можеха да направят нищо! Общо разпространено становище е, че Фендерите от 1965 до 1983 просто свирят кофти.

 

Та затова китаристите се ориентираха към различни ъпгрейди, а най-лесният беше смяната на адаптерите с по-качествени.

 

По онова време най-големият майстор на адаптери беше Бил Лорънс, а неговите О Би Ел направо бяха върхът! Но при него започнаха да работят трима чираци - младичките тогава Кент Армстронг (син на небезизвестния Дан Армстронг), Сиймур Дънкан и Лари ДиМарзио. След като научиха занаята те се отделиха и направиха самостоятелни компании, а останалото е известна история! ДиМарзио се ориентира към масовия пазар, Дънкан продължи старата традиция, а Кент Армстронг пое елитните клиенти - при него всичко е наистина ръчна изработка, прецизно конструирано и изпипано до най-малкия детайл, което осигурява наистина великолепен звук, но и определя леко по-височката цена.

 

Ако ви изпадне възможност непременно пробвайте адаптерите на Кент Армстронг - звукът на китарата ви направо ще оживее! Сега вече има и корейско производство, но на тях честно си е написано "Дизайнд бай Кент Армстронг" или "Кент Армстронг Дизайн", по което ще ги познаете. Макар че и те съвсем не са за пренебрегване.

 

Между другото, най-скъпите Къстъм-шоп Фендери са оборудвани именно с адаптери на Кент Армстронг и това явно не е случайно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе и трите марки са ок, но това не пречи на 90% от извесните музиканти да свирят с ЕМГ... мисля че това е доста красноречиво

Интересно от къде извади тези данни :) А колкото до предпочитания,нито една от трите марки!

 

Владо

 

 

Справка за данните лесно ще направиш в мрежата, макар че може да отнеме известно време за ровичкане. Но тези неща не са никаква тайна и всички по света ги знаят, а и самие производители не ги крият!

По случайност имам няколко китари, 3 от които са фабрично оборудвани с адаптери на Кент Армстронг във фабриката на Фендер! Иначе ползвам и други адаптери, но не си падам да си човъркам по инструментите - ако една китара не ти харесва както е направена просто не си я купуваш, нали!

Справка за данните лесно ще направиш в мрежата, макар че може да отнеме известно време за ровичкане. Но тези неща не са никаква тайна и всички по света ги знаят, а и самие производители не ги крият!

По случайност имам няколко китари, 3 от които са фабрично оборудвани с адаптери на Кент Армстронг във фабриката на Фендер! Иначе ползвам и други адаптери, но не си падам да си човъркам по инструментите - ако една китара не ти харесва както е направена просто не си я купуваш, нали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не си падам да си човъркам по инструментите - ако една китара не ти харесва както е направена просто не си я купуваш, нали!

А аз си ги "човъркам" с удоволствие и интерес.По принцип една китара(имам предвид корпус и гриф - същността на инструмента)има доста по-голям потенциал(в смисъл - на разнообразие),отколкото реализираният с конкретната окомплектовка от хардуеър и електроника.Особено пък,един добър инструмент.Когато реша да експериментирам,разбира се не вземам трион и пила,понеже съм си я купил "такава каквато ми харесва".Но нищо не пречи да потърся нюанси,като използвам напълно обратими операции.А това,както е известно,е широка практика.

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз си падам по човъркане - първо ми прави кеф, не по-малко от самото свирене, 2ро - за малко пари мога да събера инструмент, който свири като 5 пъти по-скъп ;) , 3то - получава се някъв уникален инструмент, щото друг такъв не се продава :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма опция в анкетата "Dimarzio и Seymour Duncan". Нещо не ме привличат EMG.

 

Иначе съм доста доволен от тези адаптерчета:

 

Seymour Duncan JB

Seymour Duncan Jazz

Dimarzio Evolution

Dimarzio Paf Pro

Dimarzio Split-P

 

От тези съм се разделил само с Evolution-а и леко съжалявам, но цветът му не подхождаше на китарата. JB, Jazz i Paf Pro са с Alnico магнити, което повишава доста шума, но пък за сметка на това звукът е по-приятен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тогава всички да си вземем по един Squire и да дойдем да го направиш по - як от Fender :curse:

И това се е случвало.

Другия китарист ,с който свирим е с най-обикновен Squire.

С EMG даптери ,и китарата му звучи просто невероятно,да не го ворим колко е удобна(след няколко пипвания от негова страна)

 

Това беше офф,ама не се стърпях.

 

По темата:

 

Ползвам комбинация SD - JB bridge и DiMarzio FastTrack 1&2 съответно за middle и neck.

Резултата е доста добър :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.