Jump to content
Българският форум за музиканти

кит. ефекти за джаз


indy

Recommended Posts

Колеги, какъв ефект /единичен, камион/ ще ме посъветвате да си купя към следната конфигурация:

ел. китара "Уошбърн"/два хамбакера/ влиза в 10 ватово кубче "Стаг".

Свиря си изключително вкъщи, за собствено удоволствие.

Свиря джаз, като се опитвам да постигна звучене примерно като при Джо Пас, т.е. топъл чист неизкривен звук, много акорди, малко сола.

Някакви идеи /освен процесор/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще дам мнение малко по-различно от на колегите. Джо Пас свиреше изключително с конфигурацията китара Епифон - кубе. в крайна сметка за този звук ти трябва хубава полуакустична китара (ти имаш такава предполагам) и готино кубе. е в крайна сметка най-важното е - ако не ползваш такива - задължително слагай гладки и дебели струни на китарата - от тях идва джазовия звук. ефекти не ти трябват.

 

поздрави

 

Пешо

 

П.П. много е готин ония албум на Уес Монтгомъри, който преди 3-4 години ми записа :ph34r:

 

П.П.П. за джаз звук май всички китарджии предпочитат чистия звук на китарата, без никакви ефекти. вече за фюжън от скофийлд и стърн тръгна хорус манията, отделно и драйв си се ползва много.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.

Не съм с полуакустичен Епифон и слава богу, защото тогава рискувам да стана по-добър от Пас, а това допълнително ще повиши ентропията във Вселената :ph34r:

Обаче фленджър страшно харесвам, честно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:happy: за джазз ефект потенциометъра за тона слагаш на 5..бледа имитация на Матини саунд :-(, но пък за без пари - става...

Фленджърите са готини ефекти, ако човек си поиграе с тях , китара може да звучи почти като хамонд с лесли...с много фантазия:-(

 

Уошбърна полуакустичен ли е? За дебелите струни съм съгласен, макар че не харесвам гладките струни, но свиря с 0.12 ДАдарио

 

Относно Джо Пас...ми то звука си в ръцете..:)) , мм сериозно, трябва да се свири с пръсти...

Редактирано от PlamenM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Овен Епифон - е ползвал и полу - акустичен ибанез

специално Джо Пас - май е свирил с политон минибрут серията.

роланд джаз серията сьщо е много подходяща

 

Пешо под гладки струни разбираш - томастик ,предполагам?

 

хоруса сьщо много се ползва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, под гладки струни разбирам флет уаунд - може да не са томастик, аз ползвам Ла Бела, знаеш - сложени на епифон джо пас емперор през роланд джаз хорус - това ми е сетъп-а за джаз.

 

поздрави

 

пешо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да това за дебелите струни е добра идея.

Китарата ми е дъска, както и предишната. Полуакустична ще си купя при следващия творчески /и финансов/ пристъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Joe Pass - Martin 00-42(акустична с монтиран адаптер);Fender Jaguar; Gibson ES 175D;D'Aquisto Custom;Ibanez JP-20;Gibson Joe Pass Custom(подобен на ES 175, но с по-тънък корпус).Еpiphone Emperor(реплика на ES 175) и Emperor II.

Всъщност,аз не съм сигурен,дали е свирил с Epi(казвам,че не съм сигурен,а не че "не е използвал"!).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам му едно учебно видео, на което е с Епифон Емперор, но може да са му платили да свири на нея само за видеото....

бях чел из нета, че последните години от живота си е свирил предимно на епифона - предполагам , че са му направили епифон с качество и материали на гибсън ама все пак :rolleyes:

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

свирил е

доколкото си спомням си го пишеше из гитар плейьрите

 

Пешо ти нали имаш такьв епи - не оставя никакво сьмнение

аз пьк ПОПАДНАХ НА ЕДИН КЛАСИчЕСКИ ЕПИФОН ЕС15 ЕНТРАДА,с какьвто

пьк е свирил Елвис, калмазу мейд :P

 

(е затова продадох ямахата ,дето я бях взел от теб)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал снимки на J.P. с Epi,но такива - тип "студийни,рекламни" - както и на Zakk Wylde;Ace Frehley;Tony Iommy;Dwight Yoakim...хора,които имат отношения с Gibson и "удрят рамо" на branch-a на компанията,но няма данни(или поне - нямам),действително да са използвали марката.Още повече,че бях срещнал под едно рекламно-търговско експозе на Epiphone,снимка на J.P. с...Gibson ES175.

Oттук ми произхождат съмненията,но пък не съм твърдо-сигурен.

Редактирано от docc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Charlie Huntеr свири основно

 

Китара -> Х&К Ротосфер-а -> кубе (с ефекти в него)

 

Няма драйв, няма нищо :P

Редактирано от visiondann
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.