Jump to content
Българският форум за музиканти

Custom китара? :D


gosho0814

Recommended Posts

Я се поразходи по магазините малко да видиш колко струва една китара :) Знам, че гроздето е кисело, ама като нямаш пари, темата ти хептен става безсмислена :)))) А за 1200лв къстъм китара, ми е интересно да видя :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как  китара за 200 лева от талашит да зазвучи,като такава от 2000 лева каквото и да и слагаш е все едно да на копчето балтонче да шиеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не разбрах от разбирачи тука някой ще каже ли освен,че пише Фендер имат ли разлика? Щото аз съм се разхождал и гледам и слушам. Аз знам колко струват китарите ама не ви разбирам детските лафове за какви гроздета ми говориш. Аз за пари да не почвам да говоря щото някои ще се разреват тука. И не разбрах темата защо да е безмислена? Това май в България само отворени типове ама отвътре кухи? Squier 200лв + 250-300лв 2 пъкъпа и издълбаване...Около 600лв. Не,че нямам пари но ще копувам техника за около 4000лв и нямам излишни пари заради една дъска(гриф). В която няма никакъв смисъл. Аз със моя Stagg не виждам разлика в звука от 1,000,000 лв Фендер ;) Разликата я правят усилвателя и пикъпите.

Редактирано от gosho0814
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че ще го кажа, ама мноо си прос, гоше :slap:

Особено ако дадеш за

Скуаер - 200лв

3 пикапа по 150лв - 450лв

скалопиране на грифа - 300лв

-----

1000лв за талашитен боклук с издълбан гриф и хубави адаптери... е те тогава трябва да ти напишат името в речника след думата глупост.

 

Аз пък колко съм тъп да дам 2000лв за китара, още толкова за усилвател и още половин по толкова - за ефекти - направо - отивам в базара, и продавам всичко за 500лв сумарно да си купя скуаер за 200лв :D Пък колегите тука, дето са наляли по 10+ бона за апаратура направо живи да ги ожалиш... Леле мале боже обери си вересиите...

 

Искам обаче дебело да подчертая - това, че не виждаш разлика между звук за 100лв и звук за 5000лв е нещо напълно нормално, което повтарям на всеки начинаещ новак - щом е така, значи ще ти върши идеална работа евтина китара и когато узрееш за да оцениш истински инструмент, тогава сам ще разбереш какво да търсиш да си купиш. Това обаче не те оправдава да ръсиш простотии относно инструментите, цените им и хората, които ги оценяват, но то е въпрос на възпитание и вътречерепно съдържимо.

Редактирано от 7thString
  • Like 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хора не се заяждайте и не се обиждайте, спазвайте добрия тон обидите не водят до нищо позитивно и градивно


 



Аз със моя Stagg не виждам разлика в звука от 1,000,000 лв Фендер ;) Разликата я правят усилвателя и пикъпите.



това не е вярно
това, че не виждаш разлика е друга работа
сметката за 600 лева също не е много вярна


и понеже нещата стават леко безмислени като коментари ти предлагам следното
направи това което си решил - скуайър дълбани позиции и тн
после ми звънни, заповядай у нас, свири и слушай
ако не намериш разлика в твоята китара и някоя от моите, значи за около 600 лева си направил инструмента за които мечтаеш, от което по хубаво няма
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз започнах най любезно но вие ме накархте да говоря с друг тон. Знам че по принцип в Български сайт като влезна има само невежи отворени типове които се заяждат с хората и затова досега не съм писал.

Не съжалявам да го кажа ама пак не отговори на въпросите ми!

1. Не съм писал,че искам 3-пикъпа? Ти да си видял някъде? Научи се да четеш ;)

2. Издълбаването на грифа ще видя колко е съмнявам се да е 300лв но ако е 300лв че си го направя сам.

3. Добре е,че убиждаш така се показва колко ти е акъла.

4. За какви базари ми говориш.Какви ти божета мислех че на приказки вече хората не вярват? "обери си вересиите."? Това даже си нямам и на идея какво значи... Но то тук май така са си кухи разбирачи...

Редактирано от gosho0814
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

след последния коментар предложението по долу не е валидно

 

 

после ми звънни, заповядай у нас, свири и слушай

 

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми очертава си да си го направиш сам :greenangel:  то и в живота е така - някои хора от тарикатлък накрая вместо с жена, си го правят сами :) Ще ти дам един съвет - не знам що за човекоподобно те е възпитавало - може да са те изтървали погрешка в клетката на някоя маймуна в зоопарка - тогава е разбираемо, ама ако искаш пребиваването ти тук да е полезно и възможно, се научи да се държиш прилично. И също искам публично да обещаеш, че ще идеш да подариш цвете на учителката си от първи клас, която въпреки цялото си старание, не е успяла да те направи грамотен - то при някои хора е непостижимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"7thString"

 Знаех си,че нямате знанията да ми помогнете и за това спирам да пиша! Cheers! ;)

 

 

:slap:

 

не знам какво да напиша, просто нямам думи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четейки темата без да се включвам, тайничко се надявах, да си начинаещ. Сега нещата обаче са много по- ..... тъжни.

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах - трудно, но разбрах :greenball: Споко - лайф гоуз он - когато порастнеш и когато добиеш малко опит с великия скуаер ще се смееш на това, което си писал :)

 

Между другото, предлагам ти финансово изгодна оферта понеже каза, че 300лв са ти много за скалопиране - познавам един дървосекач в Перник - миналата година ми насече идеални дъски за камината - като хване триона е факир, пък с брадвата като го пуснеш е като стадо бобри. Сигурен съм, че с една раш пила за 20лв + бутилка първак ще ти издълбае така грифа, че ще можеш да идеш на air guitar show! Ако те устройва Уфертата, остави координати.

Редактирано от 7thString
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четейки темата без да се включвам, тайничко се надявах, да си начинаещ. Сега нещата обаче са много по- ..... тъжни.

 

ми тя надеждата умира последна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На човека му е помогнато с отговори на всички въпроси още в първия коментар. Друга помощ не можем да предложим - сред нас няма психоаналитици и учители по Български език.

 

Затова предлагам на администраторите да прехвърлят темата му в Тийнпроблем или Бгмама - там има предостатъчно хора на нужното "ниво", а и самозвани психоаналитици - те ще го поемат и успокоят, а неграмотността там не се набива на очи на никой, daze da p1ses na lat1n1ca

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.