Jump to content
Българският форум за музиканти

О'шипка


Achiles

Recommended Posts

  • Отговори 107
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз : Не ме интересува дали е О'Шипка или не! Ще отида да слушам музика в някое удобно място. Нека има силни вечери - ако ми се куфее, нека има и тихи - ако просто искам да се видя с приятели и да разпусна на фона на блуз, джаз, рок и т.н Ако клубът е задимен, тъмен, 2 на 2 няма да отида, ако ще и Дрийм Тиатър да ме поканят на ергенско парти там. Важното е на мен да ми е добре - тогава ще се насладя на музиката. Като ми е кофти и ми е скъпо и ми е тясно и най-добрата група да свири .... В о'шипка не е скъпо все пак. А това, че ъндърграундът имал нужда от дупки ..ок, вие знаете по-добре, аз съм сноб и не обичам пого и ритници, нито мухъл и пияници, които са визирали собствениците под "зомбита" - не всички, разбира се, но са достатъчно всеки да те ритне по венъж.

Не е нужно да си с костюм, за да си възпитан.

Не е нужно да едупка, за да се свири вашият ъндърграунд.

Само добрата група не винаги е достатъчна, както на нея така и на нас.

 

Според мен - Ники.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво значи "хората, които посещават заведението ще се разминават доста със клиентите на заведението"

Ми елементарно драги ми Уотсън....

Като отворят въпросната пицария отново,тя ще стане модерна.А кой ходи по модерните кръчми?Болшинството са разни тъпи гъзенца дето отиват някъде само за да могат да кажат,че са ходили там.А ако ги питаш два дни по-късно кво има там,ще ти отговоря 'ми ядохме некви пици и некви салати'.

И ти кво искаш сега храносмилането(преживянето) да бъде нарушавано от изгледа на разни дългокоси изтърсаци с кожени дрехи....абсурд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето лично мнение е, че българската музика няма да се оправи докато мерило за културата на хората продължава да бъде финансовото им благополучие. С две думи излиза, че културните са тези, които ядат пици по 20 лева и слушат в болшинството от случаите чалга или "нещо там да бучи в колоните", а простите и необразовани се тълпят да пият бира и да слушат музика на живо. :headbang::metalist:

Ми то за какво се хабят българските групи да правят собствена музика, че и да я изпълняват на живо, като спокойно може да изпълняват кавъри на западни величия и не чак толкова величия, при това тия кавъри да вървят на запис в заведенията :stop:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалата, пич. Нищо че и аз бодвам по някоя пица или салатка. Но пък никога не са ми пречили клиентите на клуба. По скоро ми е гадно като ме джобят на входа, а този преди мен не. А като ме накарат да си оставя слайда (моя е стъклен самоделка) при охраната ми е любимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пици и салаки всички хапваме - все пак не сме на фотосинтеза:metalist::D:headbang::D Да не говорим, че в този клуб съм виждал хора, които в културно отношение и позиция в обществото слагат целия контингент на пицарията в задния си джоб....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалата, пич. Нищо че и аз бодвам по някоя пица или салатка.

Ми то и аз така,че то гладно не се заспива.

Остави пицата и салатката,че и биричка си позволявам.

Но не ти пречат посетителите на клуба.Но има хора на които ще им попречат.За тях ми идеше речта.Щото и аз като казах веднъж 'ми това са ми перцата' и получих отговор:хаха,ти да не си птица бе,хаха!!!!

 

 

Май много офф взе да става и мюзикман-а след малко ще подскочи :metalist:

Редактирано от Sad But True
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а той само кустуми ли носи? Този веднъж съм го виждал само ,не ми направи никак добро впечатление,очакваше може би че ще му се моля да свирим в О'Шипка ...........

И не беше облечен никак добре,камуфлажни панталони и анорак,истинско зомби.

Не знам преди колко време е било това тъй като Криндо е на работа в О!Шипка от скоро доколкото знам... Може да говориш за предишният човек на работата, който си се справяше по - добре :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да говориш за предишният човек на работата, който си се справяше по - добре :metalist:

:headbang: Знам много добре за кого говоря :D

Пролетта беше,като го видях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М/у другото мисля, че съм споменавал, но напоследък се забелязва тенденция на изместване на мутресите от БИАД към пианобаровете. Покрай честите им посещения в гръцките и турски курорти, по някакъв начин чалгаджийките (вижте Карбовски в днешния "Стандарт") чули жасс и евъргрийни и че слушането им е модерно, а може би и изискано и фукнаха около роялите. Чашите естествено в/у инструмента :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте го хулете толкова Криндо, зомбитата може да са цитат, а на каква основа се говори, че е и саботьор и незнам какво си още, незнам...

Главният проблем в Шипката е вентилацията, като е тясно и като се съберат хората и става ужас. И 20% от тези да са пушачи е достатъчно.

Ниската посещаемост е свързана и с часа на концертите. Не всеки ден, седмица, та и месец, можех да си позволя да отида, да си платя входчето, да пийна, че и да се прибера с такси. Един път се прибирах пеша, ама не е яко. Там на концерт на някоя метъл банда не съм бил, само пънк и хк, и разните проблеми свързани с погото се решават набързо.

Бирата там не помня колко е, нещо от рода на 1,50 лв. Е па от магазина е лев, бе, да го е!

А, относно непълнолетните, те според мен трябва да могат да ходят спокойно на концерт или най-много с придружител. Въпросът е просто да не им се сервира алкохол, защото от там идват белите.

А пък и колко се пълни Шипката? Един път на 2 немски банди и 1 наша си ходих и има-няма 40-50 човека, максимум да е имало. Затова сега хората искат да си използват помещението, да си го пълнят с хора, те да им правят по 50-100-200лв. сметка и така. Аз го намирам за съвсем нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе очаквам пак да се свири в Шипката...обаче просто мисля, че ще го направят по-комерс и няма да свирят всякакви банди а само по-доказалите се + очаквам да викат и банди, които досега не са свирили там...смисъл ще го направят по-гъзарско според мен :metalist: така си мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да доживеем и да видим... Вярно е, че в момента обсъждаме без да знаем нищо. Просто начинът, по който се е изказал Криндо пред Тангра е изключително груб и неуважителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Криндо го знам от когато бях тинейджьр

беше си заклет метьл - слушаше най вече траш метьл и Дистракшьн му бяха любимата банда- дет се казва бяхме си много добри приятели

(колко касетки сме сменяли само)

сега сме на здравей , здрасти и как си

от 100 години ходи с камуфлаж и анорак - така си го кефи

не знам как се е променил

а най вече и музикалните му вкусове

той не е музикант - просто беше истински фен

 

не знам какво го е накарало да говори така

предполагам че има натиск от шефа на заведението

 

а аз ,като говорех за какьв клуб бих си спретнал-

добре че Ники - Нитро ме подсети

това с цигарения дим е ужасно,

например вьв Фенс - аз лично не бих могьл да свиря(или би ми коствало доста

-свирил сьм когато се казваше фейс офф няколко пьти)

просто ще ми сьлзят очите нон стоп

и от заклети пушачи сьм чувал негодувание, че там става лисича дупка

или да се забрани пушенето или да се оправи климатичната система

 

на концерта на Ню йоркчаните Jag Panzer(вьв Фенса) -пушенето беше забранено

един наш бабаит (който е и музикант)

обаче реши да пуши провокативно

той е бая якичьк

ама охраната на панзер - бяха по якички и от него

и на бьрзо му свиха перките

уф трябва и охрана

 

и най важното

Готините мацки водят след себи си МЬЖЕ - КОИТО ПЛАЩАТ

тОест ВьпросА е Как Да НАКАраШ Готините мадами да идват в заведението Ти!

 

 

ЗА сьжаление - метьла(рока) не им понася много - много

и ако знаех отговора на вьпроса как да ги накарам да ходят вместо по дискотеки и чалга партита - щях да отворя рок клуб -такьв какьвто го виждам

(и ако имах парите нейчьрли )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.