Jump to content
Българският форум за музиканти

О'шипка


Achiles

Recommended Posts

О!Шипка е добро място и не искам и да чувам дума за каква дупка е и колко било скъпо.Човек като се кефи на дадена група.Отива да я слуша.Ако трябва ще седиш цяла вечер на един спрайт,ама ще слушаш.А нашите слушатели:"У там е задимено,ще чакам да дойде бирфеста","уф,там бирата е 2лв.еди къде си е 1,75 дай да ходим там'.Това са клинчарски работи и глупости.И проблема не е в музикантите и не толкова в собствениците,а в публиката.Това положение ако беше примерно в Будапеща,Букурещ,Београд или във всяка една евро/балканска столица,да има един единствен клуб за авторска тежка музика в целият 1,5млн. град щеше да е фраш,дори и да е най-голямата дупка и бирата да е 15лв.

П.П.Надявам се да я отворят пак,защото там трябва да правим промоция на албум,която беше за 26.09.А с този недовършен ремонт ни преебаха зловещо,защото на толкова хора съм разтрабил,че на 26-ти щяхме да представяме албум,че сигурно ще има доста хора, неразбрали пред клуба на съответната дата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 107
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Съгласен, съгласен! Т'ва с дупката си е жива лигавщина. Ъндърграунд музиката има нужда от "дупки" като тази, за да е ъндърграунд иначе става средностатистически клуб за посредствена музика и посредствени посетители, които са отишли не заради музиката, а за да пийнат джус в "...тази приятна обстановка". Т'ва да не ви е ресторант 5 звезди, бе алооо!

И дума да не чувам против любимия бар, че ставам лошшшшш "...това в ръката ми не е ноооож!"

 

P.S. Я да кажат пуситата в кой клуб ще чуят Паникън или R.O.B.T.F на живо? Във Fans? В Маската? А? Или нещо различно от хард ен' хеви? Ами почитателите на хип-хоп-а? Къде ще чуят най-новото ъндърграухд MC? A? Хардкорачийте? И тех ли ги резвате? Кросоувъра? А?

Шипка е уникална с това, че има за всеки по нещо. Пък дали местоположението е най-подходящото... е винаги има недостатъци. Ама пък локацията е екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тая подтискаща обстановка в клуба никак не е чудно, че хората не ходят. Платежоспособните трудно се прежалват да влязат в тая "гадна вонлива дупка", дори и най-добрите им приятели да свирят.

 

Време е музикант.орг да отвори заведение със сцена за музика на живо :curse:

Под платежоспособни кой точно визираш? Чичковци с BMW-та ли? Аз лично си пия питието в О!Шипка редовно с един чичка със син на възраста на половината от вас. Пие само скъпи водки, черпи Captain Morgan-и по 2-3 лв. малкия и т.н. Не ми прилича на неплатежоспособен. Пича просто си е стар метъл и си се кефи на бара, независимо колко е фрашкан и задимен.

Освен това не малко пъти съм засичал там разни икони в БГ киното като Стефан Маврудиев, например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bonzo е прав. Публиката ни малко куца.Има един много пресн пример от последното свирене в Южния парк послучай деня на София, когато в един и същ ден на една сцена свириха Awake и Епизод. Много пъти съм бил и в Шипката когато свирят 2 групи. Когато свири едната група половината фенове жулят бири в сепаретата. КАто излезе другата, тези които са били пред сцената на първата отиват на бара, а останалите излизат. Наистина съм забелязал, че сред голяма част от феновете не обичат да отидат да чуят нещо ново, а просто еди кой си бил приятел на китариста на едната банда и отишъл да прави калабалък. Аз лично често ходя в Шипката на абсолютно непознати групи и понякога съм оставал пшриятно изненадан, друг път не, но отивам с идеята да видя как върви музиката в Бг. Затова О'Шипка трябва да си остане. Като се замисля в Бг има и много групи, които живеят заради О'Шипка и никъде другаде не биха и дали сцена. Абе общо взето Шипка си е култово място и трябва да си остане такова. Не знам какви реконструкции и правят. Не вярмат да замазват стените. Не вярвам и да събарят стените, за да се вижда по- добре. Въпреки всичко се надявам това да е само слух. А ако има наистина начин да махнат и пицарията и да направят клуба по- голям още по- добре. :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе какво всички сте се изпотрепали да псувате публиката? "Мойто ако е НАААААЙ-хубаво, що никой не ми го харесва..." Ясно е че сцената в България е малка, че хората които сериозно искат да подкрепят развитието и - още по-малко. Тъпо е обаче всички да заемаме позицията, че сме недооценени гении, изпреварили времето си, а жестокият студен свят ни отхвърля. Както са казали мъдреците - с твърд всеки може, ИСТИНСКИТЕ мъже и с мек се справят. Това че публиката не харесва нещо не е нейна вина. Не означава и че дадена група е тъпа. Означава обаче, че явно е нужен нов подход, за да се срещнат някъде по средата "тъпата и необразована" публика и "гениалните и недооценени" групи. Точно там ни куца работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под платежоспособни кой точно визираш?

Имах предвид обикновени хора, които отиват не само да слушат (а и да потанцуват малко), които си плащат входа и пак имат кинти да пият 2-3 питиета (а не 1 бира или спрайт). Освен това, остават до края (защото не гонят градския транспорт), без да се налага някой да ги изнася после.

 

VLADOi: не всички. Точно това имах предвид, че трябва някакъв минимален комфорт за тези хора, които искаш да привлечеш. Не може като едно време - айде в кочината, ние сме в ъндърграунда и това звучи гордо.

Редактирано от ronia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ха.. истинските мъже нямат меки

 

тия неща се определят хормонално, както и самия пол на човек

 

но не мисля че тва е по темата

 

всеки знае че в шипка е мизерно, малко и т.н. мисля и че всеки е наясно че заведението не се пълни поради липса на интерес, демек музиката не е достатъчно интересна

 

случаите в които аз съм виждал да е пълно, то е от агидките на определени групи, а и самото помещение не е толкова трудно за пълнене

 

много пъти съм ставал свидетел как някоя група е дошла без агидка и свири на празна сцена, което си е жива гавра

 

а когато няма групи и на шипка се гледа като на бар една по добра ценова политика ще свърши чудеса поне според мен

 

 

но все пак алчноста си казва думата

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DaInsane - супер прав си подкрепям напълно за лигавщините. И че тая сцена тряба да я има ако не за мен за тия които се радват на

P.S. Я да кажат пуситата в кой клуб ще чуят Паникън или R.O.B.T.F на живо? Във Fans? В Маската? А? Или нещо различно от хард ен' хеви? Ами почитателите на хип-хоп-а? Къде ще чуят най-новото ъндърграухд MC? A? Хардкорачийте? И тех ли ги резвате? Кросоувъра? А?

Шипка е уникална с това, че има за всеки по нещо. Пък дали местоположението е най-подходящото... е винаги има недостатъци. Ама пък локацията е екстра.

 

Боби и Ахил - к'ви са тия глупости за публиката 'е пичове. Хората живеят както намерят за добре. Работа на бандите (и техните продуценти (в едни идеални условия) е да привлекат вниманието към себе си. Михлюзи има и ще има, но всеки преценява къде му отърва да пие бира, иначе 'бем го прехода ;) Може да е дразнещо на моменти но е факт.

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не смятам, че трябва да се прехвърля вината върху публкиката.Напълно ми е ясно, че много групи няма да съществуват без Шитката...Но мястото не е пригодено за такива работи бе хора.И който е свирил там да не ми разправя, че е супер, щото колкото е тясно за хората, толкова и за групите.Аз избягвам да ходя точно поради тая хамалогия.Първия път когато отидох бях последната предграда между пого на два етажа и пулта на озвучителя.Горкия човек ме натискаше отзад да не му замине техниката, а банда дебили ми подскачаха от пред, че и ме ритнаха в !!главата!!Втория път пък зад мен се бяха скрили две девойчета, които щяха да го отнесат яко в погото иначе.Та за мен това е главния проблем-ТЯСНО Е!!Е ще кажете като ти е тясно, бягай в сепарето.Е да, ама аз съм отишъл не на бар, а да слушам и гледам музика.А обстановката не ми го позволява.

И за това не ходя и няма да ходя, въпреки, че знам, че изтървам страхотни групи.

Може и проблема да е в мен;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анатема... за bonzo и Achiles!

 

Как може да твърдите, че клиентът (публиката) е в грешка! А нима!? Защо?

Какво куца на публиката според вас? Обосновете се!?

Грешна бизнес обосновка!

 

Нима ако дойде публика 200 души от ЕС и рекат: "Абе, ква е тая кръчма, де ше се побере групата тука, та и ние да влезем и да се чувстваме комфортно?!",

то вие ще кажете: "Абе кво ви е куцо па на вас?! Аре бегай..."

 

Аз съм ходил в О'Шипка само 4 пъти и НЕ ходя по-често главно заради обстановката (не че съм претенциозен,а и съм на 15 мин. пеша, ама си е кофти там... тясно за групата, ка моли за публиката). Не че и не пия бира или квото и там да е! Не е и това, че снобарея, но трябва да има реформа!

Няма място ни за група ни за апаратурите, бе за нищо няма място. За 10-15 пого-тийнейджъри има да си направят сефтето, ама 22:00ч. си е граница.

Аз пък например искам в делничните дни групите да започват НЕ по-късно от 21:00ч., а в петък и събота и от по-късно, да речем 22:30ч..

 

Всъщност за какво плямпам и аз...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък искам да защитя Бонзо и Ахил ! Ставал съм свидетел на дестеки изпълнения на свине маскирани като метали (общо казано), които за мен са чиста проба селяни по убеждение, които пият на метал/рок вместо на чалга. Лошото е, че напоследък са много тези "хора". Супер ми е неприятно да гледам кръстосали поглед, загащени типове с гръбчета на Меноуор които размахват средни пръсти и хвърлят боклуци по сцената, без да им пука дали на тая сцена в момента са Меноуор примерно. Жалка работа, преди концерта изпиват по 30 лева и после: "Ми на мен ми скъп билета от 15 лв. и за това няма да влизам". Или пък "Айде запишете албум беее !" и к'во групата дава сумати пари за дискове и т.н., "феновете" купуват 5 броя и се започва едно прекопиране !!! Аиде нема нужда !

 

Поклон на истинските фенове, които мизерстват но държат на музиката. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето пичове ПОГО,къде е проблема- в публиката.Ако беше културна нямаше да прави пого и да рита хората в главата,а и ако не се пускаха под 18:)Обосновавам се.В софия има един клуб за авторска музика,ЕДИН.В София има МИЛИОН И ПОЛОВИНА ЖИТЕЛИ и само 50-100 от тях утиват да слушат любимите си,подчертавам ЛЮБИМИТЕ си групи.И тези 50-100 човека,които са се научили по някакъв начин да ходят да слушат любимите си групи, никога няма да се сетя да си закупят ЦД(може би има изключения),защото просто не са възпитани така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе квото и да си говорим проблема е един, и той е в нас самите като нация

 

да видим какво излезе досега

 

1 - на концерти ходят познати на групите които свирят и някой ентусиасти, хора подтикнати изцяло от музиката са голяма рядкост, което е по вина на музиката най вече

2 - сцената е кофти, малка и неудобна

3 - клуба е малък, и евентуално ако имаше музика която привлича повече хора то няма къде да се съберат

4 - цените не са кой знае каква оферта, не говоря за билетите а за нещата които се продават там, алхохоли и т.н.

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре е к'ъф е проблема с погото не мога да разбера, к'во означава културна публика, 'ми свирете Щраус в зала България.

'ба си филма - бандите законотворци... И на мен ми се е случвало 163,700 килограмова дама да ме настъпва с ток танцувайки някакъв пародиен блус-балет в радиус 8-10 метра, но не съм спрял да ходя на блусконцерти.

Спрете да определяте поведението на различни от вас хора и се старайте да им влияете, а не да налагате.

Свободата, Санчо... Хората са такива каквито са, а не такива каквито ни се иска.

 

едит:

Че се присетих и за кръчмарът и за оркестъра КЛИЕНТЪТ Е ПРАВ!!!

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера какво толкова плюете по ценовата политика на клуба. Това е едно от малкото места, където ти сипват водка без да я разреждат и то в нужното количество, просто са решили да не продават български алкохол (твърд) и това си е тяхно право. Просто направете една разходка из другите нощни заведенията в центъра, не виждам кое е толкова по-скъпо.

 

Иначе в о'шипка ходя горе долу редовно откакто бях ученик и треперех дали ще ме пуснат на входа за да се изкефя на концерт на Babyface Clan или някоя друга група ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.