Jump to content
Българският форум за музиканти

Помагайте !


dragao

Recommended Posts

Здравейте искам да ви попитам за една китара и по специално за тези които разбират от гибсън и епифон ....... та на въпроса , попаднах на една китара (направи я купих за да бъда по точен) ... на главата си пише E предположих ,че е епифон а от зад на плочката пише Talent by GIBSON .... точно като тази на линка е http://www.musicbook.co.nz/Product/Item293.html и ми стана интересно каква е тази китара защото информация не намирам  :slap:  . Ако може някой по запознат да даде нещо относно китарата .... иначе звучи прекрасно точно гибсънски саунд !  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не разбирам от Gibson не съм имал, но до колкото съм гледал китари на Gibson обикновено си пише цялата марка тоест "Epiphone" или "Gibson". Щом звука ти харесва това е най - важното. Успех и дано разбереш каква е китарата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата обозначена с "E" е Epiphone, произведена в Китай, по лиценз на Gibson. Не знам дали сега все още са, но преди бяха наводнили източния пазар на Нова Зеландия и Австралия. Тук в Европа, до колкото знам, не са стигнали много копия.
Иначе на линка който си дал, най-долу има интересен ред: " Comes with the original paper case and cable. "[/size]
Оригинален кашон? Че как да я пратят иначе? Опакована в целOфан? :hooray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих мало инфо все пак това е Епифон Талент правят китари с малко по изчанчена визия ...като готик и тн... 
Не е от българия от Англия я взех но няма значение ! БЛАГОДАРЯ . :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж постоянно вися в Epiphone и Gibson сайтовете ама такова животно не бях виждал. Дай снимки, че ми стана интересно :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еХАХАХАХА разгелдай този форум http://forum.gibson.com/index.php?/topic/38164-talent-guitars-by-epiphone/ тук хората коментират точно модела .... ето ти и от сайта my Gibson http://www.mylespaul.com/forums/epiphone-les-pauls/111577-talent-epiphone.html чуждестранни са .... ама кво да се прави тука няма информация ... в крайна сметка излезна ,че си е епифон просто правят рисувани модели и тн.... тоест не със стандартните цветове и класическите грифове (там с точки или правоъгълници ) в случая моята е с бодлива тел на грифа от седеф !  :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тези пръвите снимки, които си постнал, ми прилича на Epiphone Les Paul Special II. Най-вече по разположението на потенциометрите и ключа.

 

http://www.thomann.de/ie/epiphone_les_paul_special_ii_hcs.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си прав и аз това съм забелязал и съм сигурен ,че тялото е на базата на спец2 само адаптерите са други на нека-сложих от епифон лес пол стандарт а на бриджа wilkinson .... и стана трепач ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешно постнах поста извинете,а по темата - харесва ти звука що ти дреме каква марка е? То ако си я взел за малки пари точно заради надписа може да са малки  съвета ми беше да погледнеш там има  и каталози и китари  както модели и инфо ще ти дадат,пичовете са печени, все пак са официалните вносители на "Епифон" и "Гипсън". Ваша воля как ще постъпите !

Икономов не са ли вносител на Ibanez?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хората са ти били написали, ама кой да чете -

The Relationship between Gibson and Talent is like Fender and Fender Squier.Talent is a brand under Gibson--like Epiphone under Gibson. И аз това знам, без да съм им чел писанието, значи е така :)

Показаната на сниката е на ниво Епифон спешъл 2. Сигурно е по-скъпа заради дракона.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.