Jump to content
Българският форум за музиканти

Keystationpro88


jabatajabata

Recommended Posts

Здравейте!

Накой има ли пряк опит с това: KeystationPro88 на М-Аудио защото съм загледал едно такова...пише че е с hammer action, но поради факта че имах твърде малко време да "чукна" по тази клавиатура ми се стори, че е полутвърда....

 

И за да е още по-труден въпроса - в комбинация със Сонар как се държи (става дума за контролите) понеже нямам опит с настройваеми контролери за MIDI, а освен заради пълния обхват на клавиатурата ми харесва броя на контролите на панела.

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм прочел досега мнение в чужд форум, в което да не пише как нещо дава проблем на тая клавиатура :D Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CyberGene - понеже много "да" и "не" та има в едното изречение малко се обърках- искаш да кажеш, че в някои други форуми се споделят проблеми с тази клавиатура, с МиДи -то или проблеми в комбинацията със Сонар?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чел съм, че клавиатурата е много гадна като усещане, не е равномерна - един клавиш много твърд, съседния - мек, а още по-лошото е, че динамиките на МИДИ стойностите също не са равномерни и еднакви за различните клавиши и реално става почти неизползваема, дават дефекти, развалят се клавиши. Влез в някой форум от тия големите да прочетеш. То е хубаво човек сам да опита, не да чете чужди мнения, ама все пак толкова много разочаровнаи хора не е на хубаво. Ако ти трябва контролер с добър хамър екшън, без никакви други контроли, от личен опит ти препоръчвам електронно пиано Casio CDP-100, аз имам такова в момента. Клавиатурата е много добра, много равномерна, праща всички стойности от 0-127 равномерно, като усещане е супер, а съм имал и електронни пиана Yamaha, Roland, Korg, така че имам база за сравнение. Освен това е най-леката хамър клавиатура за момента в света - 11.9кг. И е най-евтината - 1100 лева. Недостатъците са, че няма USB изход и трябва да ползваш стандартни МИДИ кабели 5-ици, няма никакви контроли като пич бенд и модулация, но то такива не вървят много за твърди клавиши. Освен всичко друго като екстра имаш 5 вградени звуци (вярно са кофти) и говорители - колкото набързо да го включиш и да посвириш някаква идея, вместо да зареждаш софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пипнах го в Динакорда, до него имаше една ямаха и тя беше доста по-добре :cheers:

 

аз съм с Аксиом и въпреки че е полутежка ми харесва повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пипнах го в Динакорда, до него имаше една ямаха и тя беше доста по-добре :beer:

 

аз съм с Аксиом и въпреки че е полутежка ми харесва повече

Пешо, от къде го все Аксиома? И за колко парички...

Че аз съм се навил за такова нещо...щото изглежда много добро на характеристики и вид...

Сподели впечатления моля :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер много благодаря на всички. Ще си търся отделно клавиатура като хората и към нея може да добавя MIDI пулт. Другият ми избор е евентуално някоя ЯМАХА за около 2000 лева с хамер...има и по някой звук...

А аз се чудех що М-Аудиото е толкова малко пари при положение че с меки клавиши и малко контроли 4 октави М-Аудио е на цена около 500 лева..

 

Мерси много.

Като каза - някой от големите форуми - може ли на лични съобщения да пуснеш линк.

Редактирано от jabatajabata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.