Jump to content
Българският форум за музиканти

Имам проблем ! Моля за помощ !


K.Kirov

Recommended Posts

Здрасти!! Имам проблем с баса си : YAMAHA TRB 1006 ! Някои да знае какъв е компонента(какви са характеристиките и наименуванието мУ) който е сложен точно преди активния сигнал да се запои за жака ? Скъса ми се едно от "крачетата' и трябва да го заменя . Много ще съм благодарен ако някой може да ми помогне !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип имам някакви способности на медиум, но ще е доста по-лесно, ако покажеш снимка или посочиш някакъв идентификационен номер на компонента заедно с подробно описание на външния вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина най-добре със снимка - тука откъде да знаем, че тоя бас не е модван в някакъв момент? Досега не се сещам да съм виждал елемент, директно запоен на жака на стоков инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е някой операционен усилвател ,ще се смени.. Но ако е нещо залято със смола и не с виждат елементите вътре, си го закъсал кораво..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!! Имам проблем с баса си : YAMAHA TRB 1006 ! Някои да знае какъв е компонента(какви са характеристиките и наименуванието мУ) който е сложен точно преди активния сигнал да се запои за жака ? Скъса ми се едно от "крачетата' и трябва да го заменя . Много ще съм благодарен ако някой може да ми помогне !!!

Първо - приложи снимка.Второ - можеш да пуснеш един google за да провериш за подобни теми.И трето -пиши на Ямаха - 

не че имат склонност да отговарят въобще,но ако си по-настоятелен ще получиш е-майл със схема и т.н.

Личния ми опит за коресподенция преди време с тях,показа,че са пълни идиоти - което си е голям срам за фирма като тяхната.дано ти имаш повече късмет. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде си?

 

Свирих почти година на същия бас (не е мой) и доста често му се късаха кабелите на батерията поради липса на капачка, но накрая измайсторих една. Отварял съм го и при електрониката, за да оправям Жака.

Ако пратиш снимки на проблема и на платката и ако пича не го е продал, може да го отворя и да дам съвет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти.

трябва ти този сервизен наръчник

http://www.bonanza.com/listings/Yamaha-TRB1006-TRB-1006-Service-Manual/116282641

поне 15 минути се рових, но не можах да го намеря безплатен, дори си направих някаква досадна регистрация в сайта на ямаха за да мога да сваля наръчника, който е там, но той е само потребителски. пише общи неща вътре.

наскоро от някъде си дръпнах сервизен (с подробни схеми и наименования за всички части) за модела, който аз имам RBX 775. ако мислиш, че ще ти свърши работа си напиши имейла тука (май не можеш да пращаш съобщения) и ще ти го изпратя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

братле, е-мейла ми е k.g.kirov@abv.bg .

 

@Krasi63

това е една джджа(колкото нокътя ми,предполагам че е нешо за тона или съпротивление...),запоена точно между края на кабела на активния сигнал и жака...беше покрита с черна шлаофка която се нагряжа и приема формата на компонента ...за изолация...

 

@hand_of_doom

ми като не знам как да я постна тая снимка... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

трябва да качиш снимката в някой сатй за хостинг. Аз се сещам за http://www.imageshack.com. После пусни тук линк да видим какъв е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, не намерих 1006, но тук ще намериш схемата на TRB 6 II : http://www.yamaha.com/yamahavgn/Documents/Guitars/TRB6II_E.pdf. Тук е TRB 6P II : http://www.gospel.bo.it/albums/userpics/10130/TRB5PII_6PII_E.pdf.  Надявам се да съм ти бил полезен.

 

Късмет !

Редактирано от Bay Emo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.