Jump to content
Българският форум за музиканти

Бързина


Свилен Бас

В какво темпо издържате на шестнадесетини (ама за по-дълго време)?  

44 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Става въпрос за следното - свирят се шестнадесетини, като всеки тон е различен и при извличането му участват и двете ръце, т.е. не се признават слайдове, хамър-он-и, и прочие легатури, по грифа, а ръката, дърпаща струните не използва приплъзвания между съседни (свири се на една или на не-съседни струни) и това темпо се поддържа повече от 5 мин.

 

Около мен музиката не изисква бързина, а и освен това претърпях контузия на показалеца на дясната ръка и сега използвам, за дърпане на струните, среден, безименен и малък пръст, та още се възстановявам, но ми е интересно при вас какво се случва.

Тоноизвличането също е от значение - с перце, пръсти или слап - нека всеки се похвали с най-бързото си, а после обясни и останалите.

 

Та аз съм на 100-110 и с пръсти, и със слап (слаб)... с перце не свиря.

 

П.П.: Надявам се това да не бъде повторение на темата "Кой с каква техника свири".

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с пръсти мога да поддържам максималното посочено темпо мисля, а слап...

 

110 издържам 10 секунди някаде със слап на тва темпо после ръката ми умира...

Да кажем, че в 92 удържам фронта :)

С перце откакто свирих на китара преди няколко години не съм се занимавал... вероятно там съм по-зле отколкото със пръсти :unsure:... даже съвсем вероятно :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въй аз съм много зле на скорост...свиря с пръсти главно но и с перо става зависи за какво парче де. ама така де зле :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля тези, които са гласували с "друго :no: " да пояснят дали са под или над диапазона, който съм описал, че да знам колко да се сдухвам!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз 16-тини мога на около 90 някъде да държа и това ми е абсолютния МАХ. Е, все пак съм китарист и на баса свиря като неандерталец... :)

Инак питах Никифена по темата и доколкото помня каза, че 16-тини с пръсти може да докара и на 160 темпо... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.