Jump to content
Българският форум за музиканти

Дишането


Recommended Posts

В една доста по-ранна тема видях ,че това е само споменато.Та имам проблеми с това, вече по-малко,но ги има.Случвало ми се е докато се упражнявам ,особено нещо по-трудно ,да си спирам дишането чак,после ми е не много комфортно.

забелязах,че това започна да се оправя малко по малко като започнах и да пея.Вие как преодоляхте,или преодолявате този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз лично... преодолях го от само себе си! :) Като свириш много сам ще започнеш да си регулираш дишането добре.

Редактирано от jeleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много грешно е да си спираш дишането...може да го спираш при екстремално усилие за известно време,примерно ако се нагъзиш(извинете за речника)да изсвириш супер бърз грайндаж,иначе трябва да е равномерно и нормално...не мисли за него освен ако не го спираш,това значи че прекалено се напрягаш което не е правилно..също е важно да е ритмично независимо дали е бавно или бързо но тука вече говорим за "спортно" свирене...учудвам се че изобщо ти е проблем,повечето дръмери никога не мислят за това при нормални обстоятелства

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обикновено го спирам като свиря технически (само в началото на упражнението де :) ), но найстина се "свиква" с времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам доста специализирани книги за дишането,с упражнения и съвети за правилно дишане.Може да звучи смешно,но който диша правилно,живота му се нарежда и веднага мога да дам пример-винаги оперните певци и спортистите преуспяват,защото от малки се учат на правилно дишане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не отричам тези неща за дишането....в много случаи самият бийт си има собствено дишане, което ако усетиш помага за пазенето на темпото (така съм чувал)....ама ние не можем пет парчета да изсвирим тръгнали сме за дишане да си говорим :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дишането не трябва да се спира, трябва да се научиш да го контролираш и то не само за свиренето. Еvans е прав, има доста книги за това и трябва да се научиш на правилно дишане, най-важното е да не спираш да дишаш :)

Съвсем сериозно, аз лично ти предлагам да си оравновесяваш дишането доколкото можеш-важно е, и най-вече гледай да го задуржаш за малко но не го задържай по много. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам доста специализирани книги за дишането,с упражнения и съвети за правилно дишане.Може да звучи смешно,но който диша правилно,живота му се нарежда и веднага мога да дам пример-винаги оперните певци и спортистите преуспяват,защото от малки се учат на правилно дишане.

не мисля че спортистите и оперните певеици винаги успяват , повечето не успяват според мене :greenangel:

лично мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, досега не се бях замислял как дишам докато свиря. Обърнах внимание и забелязах, че поемам въздух на всеки чинел на 1во време :godbless: , а през останалото или едвам си дишам там леко или съм "притаил дъх" :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък на силното време издишвам, доколкото знам пауъра от дишането идва не когато вдишваш, а когато издишваш :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless:

Aми малко преди да припаднеш е хубаво да си поемаш въздух. Иначе дишането по принцип не е задължително. Всеки го прави за удоволствие. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите,някои ме и поразвеселиха:godbless:Ще се опитам да не стигам до припадъци:godbless:За някой майтап,ама си беше проблем при мен.както споменах по-горе,като започнах да пея и си пооправих дишането

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти е когато свириш на барабани и пееш, защото обикновено си задъхан, уморен или нещо от сорта. Тона ти постоянно се клати нагоре-надолу и куп още неприятности. За това по принцип е готино една група да си има отделен певец. Не че няма супер добри певци барабанисти, басисти и т.н. но просто е неудобно малко.

Знаеш ли го тоя виц, дето една мутра отишла да си бръсне главата. Слушал си нещо на слушалките. Бръснаря го обръснал навсякъде и накрая останала само тая част от горе където са слушалките, и понеже му пречели той ги махнал... И след малко мутрата ... ТУП! на земята. Бръснаря шаштисан! Решил да провери какво е слушал а на слушалките се чувало, "Вдишай.... издишай.... вдишай.... издишай" :godbless:)))

Дишай!!!!

 

Това наистина е един от най-странните проблеми които съм чувал :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно...никога не съм се замислял за дишането по време на свирене....явно защото не съм имал проблем с това... :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм барабанист, но от уроците по пиано знам едно - дишането е невероятно важно :godbless: Дори когато свиря на пиано :godbless: при барабаните предполагам, че дори ще е още по-важно. Трябва да се съобразява с паузи, акценти и т.н. - наистина помага :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.