Jump to content
Българският форум за музиканти

Дишането


Recommended Posts

Като цяло дишането е важно виждал сам много книги за това,още пове4е 4е много от хората които се занимават със иога и разни медитации използавт упражнения за дишане.

Специално аз немога да кажа като свиря на комплекта как дишам тъикато не мисля за ръце,крака ,дишане,какво ядох в4ера кога ще ходя на по4ивка и тн

 

просто свиря,мисленето и подготовките са преди у4астие по репетициите.

 

Не би трябвало да тие проблем дишането сигурен ли си 4е нямаш някое заболяване?

Пък ако си се задъхал от много бързо свирене намали темпото или си по4ини замалко. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми нямам заболяване,ама просто като започна да упражнявам някой път нови неща,по-трудни и в един момент осъзнавам,че съм си задържал дишането,концентрирайки се върху упражнението... странна работа наистина.като чета няма друг май с такъв проблем,явно ще трябва малко упражнения за дишане да науча:headbang:а най-доброто ,което ми идва в първия момент е плуването :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копеле незнам как успяваш да не дишаш/Явно правиш умопомрачителни упражнения и мозъка ти забравя да изпълнява това си упражнение(дишането).Въпрос:Настръхваш ли като слушаш музика?Ако да, може да е звързано с това,че прекалено много се вълнуваш,като минаваш на някое трудно упражнение,че забравяш да дишаш.Аз може би имам подобен проблем.Като разпаля прекалено много страстите. започвам да бягам от темпото(обикновенно на яки китарни сола, на горе :greenball: )Което по някакъв необясним, за малкият ми ум начин,може да е свързано и с твоя проблем.Затова моя съвет е Feel the music,а другото препоръчано ми от моят наставник е Easy;)Спокойно като се задъхаш почини си пий една бира и пробвай пак упражнението. :headbang:

Редактирано от bonzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ ЗНАМ КОЙ КАК ДИША АМА ПРИ THRASH METAL КОЙТО НАЙ МНОГО СЪМ СВИРИЛ МАЙ ИЗОБЩО НЯМА ДА ТИ ДОЙДЕ НА УМА ЗА ДИШАНЕ :bravo: .ПО СКОРО МИ ПРЕСЪХВА УСТАТА :dance::bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ ЗНАМ КОЙ КАК ДИША АМА ПРИ THRASH METAL КОЙТО НАЙ МНОГО СЪМ СВИРИЛ МАЙ ИЗОБЩО НЯМА ДА ТИ ДОЙДЕ НА УМА ЗА ДИШАНЕ ;) .ПО СКОРО МИ ПРЕСЪХВА УСТАТА :):)

Аз затова не се и опитвам да свиря траш метъл ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Копеле незнам как успяваш да не дишаш/Явно правиш умопомрачителни упражнения и мозъка ти забравя да изпълнява това си упражнение(дишането).Въпрос:Настръхваш ли като слушаш музика?Ако да, може да е звързано с това,че прекалено много се вълнуваш,като минаваш на някое трудно упражнение,че забравяш да дишаш.Аз може би имам подобен проблем.Като разпаля прекалено много страстите. започвам да бягам от темпото(обикновенно на яки китарни сола, на горе ;) )Което по някакъв необясним, за малкият ми ум начин,може да е свързано и с твоя проблем.Затова моя съвет е Feel the music,а другото препоръчано ми от моят наставник е Easy;)Спокойно като се задъхаш почини си пий една бира и пробвай пак упражнението. :)

Да,често настръхвам на някоя хубава музика особено.Само да поясня- не се задъхвам,просто несъзнателно явно се стягам някак си и спирам дъха:)Това е,може би с времето,като започне да ми става по-лесно,ще отмине тоя проблем съвсем;):D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.