Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за инсталиране на аудио интерфейс


exatoh

Recommended Posts

Знавейте,

нов съм във форума, а и тепърва навлизам музикалната сфера така че може да ви се стори малко глупав въпроса. Днес си купих USB аудио интерфейс но не знам преди да го свържа необходимо ли е да деинсталирам драйверите на вграденото аудио на лаптопа и после да го забраня в БИОС. В инструкциите на картата тази част е пропусната. Питам за да не оплескам нещо още в началото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!

 

Няма да е лошо да дадеш малко повече информация за самия интерфейс - марка, модел и т.н

 

Иначе повечето интерфейси са Plug&Play или си имат драйвери в комплекта/сайта. Най-вероятно няма да се наложи да се извършват по-горе споменатите действия.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Presonus Audiobox USB.

Не ме притеснява самото инсталиране. Просто се чудя дали не е редно да забраня вградената преди това. На мен не ми си иска да го правя защото така ако ми потрябва лаптопа за навън някаде няма да имам звук. Ако знам че няма да си правят някакъв конфликт ще го оставя, но като не знам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип могат да работят и двете. Ако те гложди все пак нещо си я забрани. :)

Аз примерно ползвам вградената за всичко (има си optical s/pdif), а USB интерфейса го слагам само като записвам нещо. И тогава не изключвам вградената, цъкат и двете без грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето софтуер който ще ползваш ще ти позволява да си избереш коя карта искаш. Така че според мен да я забраниш от BIOS ще ти донесе повече проблеми когато не записваш, отколкото ползи когато записваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.