Jump to content
Българският форум за музиканти

Единичен или двоен адаптор


SHARO

Recommended Posts

сигурен съм че в форума е писано по този въпрос

и съжелявам че пак ще го повдигна но не намерих пълно обяснение за адапторите и разликата между тях

 

 

...аз искам да свиря по тежка музика - punkrock

 

какво ще препоръчата единични или с хъмбъкъри?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има хиляди теми, в които е писано по тоз въпрос.

 

По принцип:

 

-единичния е малко по-тих, шуми повече, но има малко по-звънлив, "чист", приятен и естествен звук(няма фазово гасене, адаптера "чува" вибрациите на струната, и ги превръща в електрическо напрежение.

 

-двойния е по-силен, но поради фазовото гасене, получаващо се между двете намотки има по-малко високи честоти(част от тях се гасят), затова звучи малко "сухо", или "плоско", или пък "топло" и "дебело", но пък има много по-малко шум, което често предопределя употребата му в комбинация с дисторшън.

 

На практика има и изключения, има и двойни адаптери, които са проектирани да звучат близо до единичните(noiseless single-coil pickups или подобно заглавие). Също така има двойни адаптери, в корпуси на единични(stacked humbuckers). Ако обаче ползваш обикновени хъмбъкери, или единични адаптери, то правилата, описани горе важат.

 

 

Като основно правило - ако ще свириш тежка музика, гледай поне бридж(до струнника) адаптера ти да е двоен. Нек адаптера, ако ще свириш предимно чисти партии с него, може и да го оставиш единичен.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То пънк рока е един тежък.. двайс килотона най-малко (:

Както и да е, разликата е там, че двойния адаптер (нарича се хъмбъкер) се състои от два единични адаптера с обърнат поляритет и свързани така, че страничния 60hz-ов шум да се изчиства и да остава само полезния сигнал. Двойния адаптер звучи по-мрачно, а единичния по-жизнено.

За това, което ще свириш ти, ти препоръчвам китара с хъмбъкер на bridge позицията.

 

Евтим обясни нещата по-добре и преди мен, затова добавям тоя линк

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Humbucker

 

Ако разбираш английски и ти се задълбава.

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разбирам английски:D

мерси май ми просветна по темата B)

те и в райзинг форса ми го обясняваха ама бяха с класи под вас :)

 

а може ли да интерпретатирам думите ви така че solo китарата да бъде с

единични адаптори а акомпаниращата да бъде с хъмбъкъри или ме остройва да бъде една с двоен при bridge-ът и единичен при neck-ът?

 

а значи ако ще си взимам теле или страт то те трябва да бъдат непременно от fat серията с хъмбъкър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а може ли да интерпретатирам думите ви така че solo китарата да бъде с

единични адаптори а акомпаниращата да бъде с хъмбъкъри

Ами ако соло китарата използва дисторшън, е добре и тя да има хъмбъкер.

Ако свириш само чисти блус сола, може и сингли само, но като за китара, с която ще се свирят много неща ти препоръчвам двоен адаптер на бриджа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x изясниха ми се нещата

 

 

само дето са като видях тези китари които мога да си позволя само фендер 51 ми върши работа а иначе washburnite повечето са с двойни

сигурно като пробвам различните модели сам ще успея да преценя кое да избера но ще бъде както вие ме посъветвахте

 

мерси че пак обсъждахте адапторите заради мен

но пътят ми към опознаването на китарата е дълъг B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и двойни адаптери, които са проектирани да звучат близо до единичните(noiseless single-coil pickups или подобно заглавие). Също така има двойни адаптери, в корпуси на единични(stacked humbuckers).

в грешка си - стакед хъмбъкерс са си точно ноислесите B) - тоест сингъл с 2 намотки една под друга, а малките хъмбъкери са си мини хъмбъкерс и имат дизайт като на голям - 2те бобини една до друга

 

за пънк, въпреки че не се използва много тежък драйв съм на мнение че бридж хъм е задължителен - просто така се получава желания пънк звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава най-добрата комбинация няма ли да е с хъм на бриджа и сингъл на нек-а ? Хем човека ще може да свири пънк с хъм-а и от време на време ако му прищори нещо или му се наложи ще може да свири на сингъла някой соло парчета?Ако греша или ако звукът няма да става за соло на сингъла като е на нек-а кажете , 4е и аз мн не разбирам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо питаш, като няма начин да не си прочел какво е написал всеки един от тях, след като го обобщаваш? Даже повтаряш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз съм с 2 двойни и 1 единичен. Звука е много солиден, а с distortion (mt-2) почти няма шумове. Аз съм си доволен от китарата, но един приятел, който има 3 единични, ме питаше дали може да си сложи поне един hambucker. Та въпроса ми е възможно ли е да си купи и до си го сложи (как?) и колко ще струва долу-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си купи е възможно, разбира се (:

Но хъмбъкер не може да се побере в слот за единичен адаптер, освен ако не си вземе stacked бъкер или обезшумени сингъли. И двете струват мама и тати.

Ако реши да слага хъмбъкер, ще трябва да се дълбае тялото на китарата от лютиер и да се купи нов pickguard.

Абе баце, по-добре недей (:

Редактирано от KeRRANGKid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако си земе stacked предполагам ще е лесно да се подмени? А за цената невярвам да е по-скъро от 50-60лв. ама незнам, ще проверя... някъде из Варна трябва да се намери.

Мерси много за инфото :D !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.