Jump to content
Българският форум за музиканти

Кавал...


Recommended Posts

Някой има ли опит с кавала ? Аз наскоро се сдобих с един и искам да се понауча малко да просвирвам. Ако има някой с повечко опит да сподели някоя тънкост като например как да изкарам звук ;) Поне имам желание от час и половина духам в тръбата та ми се завъртя свят и изкарах 1 2 тона, но не мога да ги повторя ;) В нета намерих ей туй за иснстромента и как да свиря . Незнам дали е вярно, но нямам друг източник. Та чакам доброжелателни музиканти , който да помогнат :)

 

п.п. съжалявам за двете теми, прецака ми се нета... ;)

Редактирано от Child^in^Time
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти дам телефона на един познат кавалджия, ако се съгласи да ти дава уроци. Мисля, че така ще научиш повече, отколкото само ако някой сподели някоя тънкост. Само трябва да го питам дали няма нещо против да дам номера му на друг човек:dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, добро уточнение. Моя кавалджия е в София... Все пак ще се опитаме да ти намерим някого наблизо:dance: И после идваш като гост музикант за една песен с кавала в мойта група...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на моя кавал сам се учих:godbless::metalist::metalist: майката му е яко духане. Първия ден духах 6 часа докато изкарах звук. Трик особен мисля , че няма. Трябва сам да си усетиш как става. Отначало по-лесно излиза когато духаш почти перпендикулярно на тръбата. Всъщност идеята е, че трябва да духащ така, че струята да се разцепи от отсрещния ръб. значи като го поставиш духаш с постоянна сила ( не е задължително да е много силно) променяй ъгъла на кавал и ще усетиш в коя позиция си най-близко до тон. И после се опитай в тази позиция да стане тон. И така много пъти. Най-лесно излиза тон когато са запушени около половината от дупките ( отгоренадолу предполагам знаеш ).

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълго духане най-после започнаха да излизат тонове. Кеф :cheers::beer::lol: Хеви метал и кавал тва е истината :lol:

 

Бавно...много бавно, но напредвам с инстромента :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега свиря на кавал от 11 години и мисля че мога да ти бъда полезен кажи какво точно те интересува и надявам се ще ти отговоря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В предната тема писах преди около 2 месеца.Нужно ли е да оточнявам точно дните мисля че като говорим за 5-6-7-10 години 2-3 месеца не са 4ак толкова проблемни ???? но вапроса е в това да се помогни на Child^in^Time

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Момчета мн спешно ми трябва някаква бавна мелодия на кавал!Търсих къде ли не,но не намерих това,което ми трябва!Някои може ли да ми помогне???Даите линк или ми пратете нещо...Предварително благодаря...!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Кво ти трябват ноти или запис ???? Тоест той записа задалжително ще ти трябва,защото една бавна мелодия и нотирана да я имаш трудно можеш да разбереш кво точно е искано да излезне без да чуеш оригинала .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.