Jump to content
Българският форум за музиканти

2 единични адаптера в 1 двоен


Recommended Posts

Китарата ми е с 3 единични адаптера,но превключвача между тях е самос две позиции и съм го направил да превключва между средния+дридж и нек.Въпроса ми е има ли възможност да се направи средния+бриджа в един двоен адаптер(и най-вече как0,ще има ли смисъл от такова начинание и ще се постигне ли по-малко шум и звука на двойния адаптер? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е писано поне веднъж по въпроса. Значи за да имаш гасене на шума, а н на полезния сигнал трябва:

1- двата адаптера да имат еднакъв брой навивки.

2- магнитите им да са обърнати в различни посоки(ако наистина е така, можеш, като поставиш адаптерите един до друг, да свържеш долната страна магнитите с около2-3мм пластина от магнитно мек метал(ламарина например), който да играе роля на магнитопровод.

3- магнитите да са еднакво силни и еднакви

4- да вържеш края на единия адаптер с края на другия, началото на първия да заземиш, а началото на втория - от него да вземеш изходния сигнал.

5- да разположиш двата адаптера един до друг.

 

 

Предполагам, че връзвайки последователно 2 сингъла, ще получиш доста мътен звук, и огромно съпротивление(около 16К).

Един нов хъмбъкер струва около 25лв.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok,значи няма да стане защото идеята беше да не дупча китарата. :)

Мерси все пак за инфото.

 

А иначе как е по-добре да направя превключвача?Мидъл+бридж и на другата позиция нек както е сега,Нек+мидъл и на другата позиция само бридж или само нек и бридж,а мидъла да не се ползва?Или сичко е до въпрос на вкус и предпочитание?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сичко е до въпрос на вкус и предпочитание

тва е. цъкай, пробвай, джангър дигай, както ти хареса накрая, така я остави :)

Редактирано от Icarus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A защо не си смениш ключа с някой с повече от 3 степени та да имаш повече от 2 бленди? Примерно стандартен 5позиционен мисля че ще ти върши работа... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A защо не си смениш ключа с някой с повече от 3 степени та да имаш повече от 2 бленди? Примерно стандартен 5позиционен мисля че ще ти върши работа... :)

Защото отвора за ключето е като за потенциометър и няма как да се одреже,понеже не е на плочка като при Стртовете например,а е направо дулката в дървото.Не знам дали такива превключвачи като на Босс камиончетата с форма на потенциометър не би ми свършило работа но не знам какво представляват и продават ли се тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mиии примерно ключа за блендите на повечето кремони (не казвам всичките щото съм виждал 4-5)е ротационен и даже в момента имам един орфендерски бас тук, който е такъв... Предполагам и твоята китара е такава, защото друга китара с ротационно сменяне на бленди не съм видял :) А такива ключове 100% се продават по магазините за електроника... Чакам някой колега от града от който си да се намеси и да каже къде точно има :happy:

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сегашният не е ротационен,а си е най-обикновен ключ с 2 позиции.Просто исках да го сменя с ротационен. :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ok,значи няма да стане защото идеята беше да не дупча китарата. :blink:

чувал съм, че имало двоен в корпус на единичен :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, има и истински 2ни (не ноислес) в корпус на едидичен

Наскоро купих "ротационен 5позиционен 4секционен български галетен превключвател" :) от магазин за части за 30 стотинки ;) и го използвах за модване на една кремона, имаше 4 секции с по 5 истински положения (не 2ро и 4то изкуствени като на страт ключ), така че може да се направят абсолютно каквито и да е комбинации, за това те съветвам да потърсиш по магазините за части. Може даже да сложиш 7-8 позиционен и да правиш всякакви шантави комбинации.

относно последователното свързване бях си направил скуаяра да има бр+нек последоваелно и даваше леко глух и много среднис тон с мноого аутпут, но предпочитам фабричните комбинации. Ако свириш няква жица и разни метали ти препоръчвам да ползваш не бр+мид, а само бридж, щото дава много по-добър звук за това (не обръщай внимание на шума ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A цените на тези 2-ни адаптери в корпус на единичен как вървят приблизително и намира ли се на родния пазар?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.